Yeni Nesil Kerpiç Mimarisi: Mirasımızdan Ders Alma

Kerpic’13 – New Generation Earthen Architecture: Learning from Heritage Üçüncü Uluslararası Konferansı, 11 – 14 Eylül 2013 tarihlerinde İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlenecek.

Başkanlığını Prof. Dr. Bilge Işık’ın yapacağı konferansın odak noktası yeni nesil kerpiç mimarisini, çevre ve sağlık hizmetlerini, deprem güvenliği konularını içeriyor. Konferansın malzeme, yapı, pazarlama ve çevre bilimi dünyasından ilgili disiplinlerdeki mimar ve mühendisleri bir araya getirerek teknoloji izleme ve strateji oluşturmak için veritabanı oluşturması hedefleniyor.

Konferans kapsamında sahada tüm misafirlerin katılımına açık bir atölye çalışması düzenlenecek. Sosyal ve kültürel program kapsamında İstanbul’daki tarihi yerleri kapsayan ilgi çekici bir tur düzenlenecek. Konferans sonrası programda ise Türkiye’nin çeşitli bölgelerine tur düzenlenecek.

Konferans başlıkları: Yeni nesil kerpiç mimari, Mirasımızdan ders alma, Akdeniz çevresi kerpiç mimari mirası, Yaşayan yerler ve piyasa bilgisi, Afet önleme, Standartlar ve yönetmelikler, Araştırmalardaki ilerlemeler, Son teknolojilerle yeni nesil kerpiç mimarisi.

Teslim gereklilikleri: Tam metinler için öncelikle İngilizce özet sunulması gerekiyor. Özet uzunluğu 300 – 400 kelime olmalı. Tam metinler grafikler, tablolar ve referanslar dâhil toplam 8 sayfa olarak daha sonra istenecek. Özet ve tam yayın ‘Şablonları’ için lütfen www.kerpic.org/2013 adresini ziyaret ediniz.

Özet metinler için son teslim tarihi: 15 Mayıs

Özet metin kabulünün bildirimi: 15 Haziran

Tam metinler için son teslim tarihi: 15 Temmuz

Tam metin kabulünün bildirimi: 1 Ağustos

Nihai metinler için son teslim tarihi: 1 Eylül 2013

Sempozyum tarihleri: 11 – 14 Eylül 2013