Yalovalılar Tam Hız: Kirli Termik Santrale Geçit Yok

Kılıçdaroğlu, “Yalova’nın bir özelliği var, bir doğa harikası Yalova. Bu doğa harikasını kendi çocuklarınıza bırakmak zorundasınız. Eğer bu doğa harikası yok olursa, şu veya bu şekilde ciddi engellenirse, o zaman çocuklarımıza karşı sorumlu olduğumuzu unutmamanız gerekiyor. Yalovalıların temel görevi, bu doğa harikasını korumaktır. Eğer koruyabilirseniz gelecekte çok daha büyük gelir getiren bir yer haline dönüşebilir. İstanbul buraya çok yakın, Kocaeli buraya çok yakın, ama oralarda doğru dürüst oturacak park yok” diye konuştu.
 

“Âşık Veysel’den ders alalım”

Anadolu halk ozanlarının toprağa ve doğaya büyük saygı duyduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, “Geçmişe baktığımız zaman bizim halk ozanlarımızdan benim sadık yârim kara topraktır diyen Âşık Veysel var. Toprağa ihanet etmemeliyiz, toprağı bozmamalıyız, toprağı kirletmemeliyiz” dedi.

Yalova halkı, kentlerinde inşa edilen termik santrale karşı bir yılı aşkın bir süredir aktif bir mücadele veriyor. Çalışmalarını izlemek ve imzalarınızla destek olmak için http://www.yacep.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.