Van Gölü ve Çevresi / 19 – 22 Mayıs 2011

Van Gölü Havzası’nda bahar ayı en coşkulu şekilde Mayıs ayında yaşanır. Turkuaz renkli Van Gölü, karlı dağlar ve yeşil ovaları ile Van Gölü Havzası vazgeçilmezdir.

1. Gün Perşembe: Ahtamar Kilisesi, Halime Hatun Türbesi, Tuşba, Van Kalesi

Gurubumuzu havaalanından alıp kısa bir istirahat için otelimize geçiyoruz..Daha sonra Van Gölü kıyısındaki nezih restoranımızda öğle yemeğini alıp bizi bekleyen teknemize binip Ahtamar Adası’na geçiyoruz. Dış kabartmalarıyla ünlü Ahtamar Kilisesi’ni gezdikten sonra Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı’nı da gezip Van kilimlerinin ve civar ülkelerin halılarının dokunduğu merkezi ziyaret edip onlarla ilgili detaylı bir bilgi alıyoruz. Daha sonra Van şehir turunu yapıp Urartu tarzı takıların ve ünlü Savatlı Gümüş’ün üretildiği atölyeyi geziyoruz. Kısa bir şehir turunun ardından Eski Van şehrini (Tuşba) geziyoruz. Van Kalesi’nde eşsiz gün batımı seyri ile günümüzü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde.

2. Gün Cuma: Tatvan Nemrut Krater Gölü Ahlât

Kahvaltı sonrası Van Gölü güney sahili boyunca Tatvan’a hareket ediyoruz. Araçlarımızla dünyanın ikinci büyük kalderası olan Nemrut Krater Gölü’ne çıkıyoruz. Büyükgöl, Sıcakgöl, buhar bacalarını gezdikten sonra Ahlât Selçuklu Mezarlığı ve kümbetlerini ziyaret ediyoruz. Ahlât bastonu atölyelerini gezdikten sonra Van Gölü kuzey sahil şeridinde yer alan Adilcevaz ve Erciş’ten geçip tam bir gölü çevresi turu yaptıktan sonra Van’a dönüyoruz.

3. Gün Cumartesi: Muradiye Şelalesi, Doğubayazıt, İshak Paşa Sarayı

Kahvaltı sonrası Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Muradiye Şelalesi’nde çay ve fotoğraf molası verdikten sonra volkanik taşları geniş bir alana püskürmüş olan Tendürek Volkanik Dağı’nda kısa bir beklemenin ardından yolumuza devam ediyoruz. Ağrı il sınırına girdikten sonra panoramik Ağrı Dağı seyri ile Doğubayazıt’a varıyoruz. Daha sonra Alaska’dakinden sonra dünyanın ikinci büyük meteor çukurunu gezdikten sonra öğle yemeğimizi Ağrı Dağı manzaralı restoranımızın terasında alıyoruz. Daha sonra tüm Doğubayazıt ‘a hâkim bir tepede kurulmuş ve yapımı 99 yıl sürmüş olan görkemli İshak Paşa Sarayı’nı gezip kaçakçılar çarşısında kısa bir mola veriyoruz. Van’a dönüyoruz.

4. Gün Pazar: Van Kedi Evi, İstanbul

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra nesilleri tükenmesin diye koruma altına alınan Van kedilerini görmek üzere Van Kedi Evi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra dönüş için havaalanına geçiyoruz.

4 Yıldızlı Tamara Otel’de yarım pansiyon konaklama: www.tamaraotel.com. Uydu yayınlı televizyon, telefon, mini bar, Internet bağlantısı, dijital kasa, küvet, saç kurutma makinesi, banyo telefonu.

……………………………………………….

Tur Ücreti: 520 TL

Nakit Ödeme İndirimli: 500 TL

Taksit Kartlarına (3 Taksit): 530 TL

Taksit Kartlarına (6 Taksit): 550 TL

………………………………………………….

Gidiş – dönüş uçak fiyatları ücrete dâhil değildir.– Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı için geçerlidir.
– Taksitler World, Bonus, Axess kredi kartlarına uygulanır.
– Tek Kişi Konaklamalar İçin 120 TL single farkı eklenecektir.
–  5 – 12 yaş arası çocuklara, 2 büyük yanında kalmak koşuluyla 150 TL indirim uygulanır.
– 0 – 4 yaş arası çocuklar otobüste yer almadıkları sürece ücretsizdir.
– Tamara Otel’de (4 Yıldızlı) yarım pansiyon konaklama, rehberlik, zorunlu seyahat sigortası
– Bölgeye ulaşım (Van gidiş – dönüş uçak bileti), müze ve ören yeri girişleri, öğle yemekleri, Nemrut Krater Gölü’ne çıkış için minibüs ücreti.

Rezervasyon:
Telefonla, Web sitemizden veya büromuza uğrayarak rezervasyon yapabilirsiniz.
Rezervasyonun kesinleşmesi için ödeme yapılması gerekmektedir. Ödemelerinizi 3 şeklide yapabilirsiniz: Banka havalesi, size göndereceğimiz veya sitemizden indirebileceğiniz mail order formunu gerekli bilgileri girdikten sonra tarafımıza fakslayarak, büromuza uğrayarak.

Gezi tarihine 15 gün kala iptal edilen rezervasyonlarda % 100, 15 – 8 gün kala % 50 geri ödeme yapılır, gezi tarihine 7 gün kala herhangi bir ödeme yapılmaz. Olumsuz hava koşulları ve diğer bazı etkenler nedeni ile rehberlerimiz gezi programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Başvuru: trekking@trekking.com.tr

0 (212) 245 79 66

Trekking Turizm TÜRSAB 5239