Türkiye’nin En Büyük Ultra Maraton Organizasyonu İznik’te

İznik ve Orhangazi belediyelerinin desteği ve Asics sponsorluğunda Macera Akademisi tarafından 20 – 21 Nisan 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan İznik Ultra Maratonu, Türkiye’nin en büyük ultra maraton organizasyonu olacak.

İznik’in eşsiz doğasında iki gün sürecek olan 4 ayrı yarış, katılanlara zorlu ama bir o kadar da keyifli bir macera sunacak. Maraton, 130 km, 75 km, 42 km ve 10 km yarışları ve Ultra Maraton Fuarı ile en kapsamlı koşu şenliği olacak.

130 km’lik İznik Ultra, 25 saat limitli sürede yarışanların fiziksel ve zihinsel sınırlarını zorlayan bir rota çizerken 75 km’lik Orhangazi Ultra, 10 saat limitli süresiyle manzara eşliğinde zorlayıcı parkuruyla maratonculara farklı bir deneyim yaşatacak. 42km’lk İznik Dağ Maratonu, Türkiye’nin en dik tırmanışlı maratonu olarak 1.140 metreye tırmandıracak. 10 km’lik İznik Koşusu, tarihi şehir içinde ultra koşucuları izlemeye ve desteklemeye gelenler için özel bir kutlama sunacak. Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek İznik Ultra Maratonu’na şimdiden 200’den fazla koşucu 139 km, 75 km ve 42 km koşmak için kayıt yaptırdı.

Maratonun madalya sürprizi ise Mavi Çini Atölyesi’nden

Patika ve toprak yollarda koşulacak 3 maraton parkurunu tamamlayanlar, Mavi Çini Atölyesi’nin yarışçılar için özel tasarladığı el yapımı çini madalyalara sahip olacak.

İznik Ultra Maratonu 10 km koşusuna katılan her yarışmacının kayıt ücretinin 5 Lira’sı İznik Selçuk İlköğretim Okulu okul aile birliği hesabına bağışlanacak. İznik Selçuk İlköğretim Okulu ile yapılan toplumsal gönüllülük projesi kapsamında yarışmacılar, okulun ihtiyaçları için hem kendileri destek olabilecekler hem de çevrelerindeki kişileri bağışta bulunmaya davet edecekler.

Bir ilk: Ultra Maraton Fuarı

Türkiye’nin en kalabalık ultra maratonu olan İznik Ultra Maratonu, ülkemizde ilk kez bir ultra maraton fuarı organize ediyor. Patika koşusu ve maratonla ilgili malzemeler, markalar ve yarış organizasyonları, 19 – 21 Nisan tarihleri arasında İznik surlarının yanındaki fuar alanında ilk defa bir araya gelecek.

İznik 10K – Tarihi Kent Koşusu

İznik’in tarihi ve doğal güzellikleri içinde 21 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek olan İznik 10 km Tarihi Kent Koşusu’nda ultra maratonculardan ilham alan herkes koşu ve yürüyüş keyfini yaşayabilecek.

www.maceraakademisi.com, www.iznikultra.com

twitter.com / iznikultra, facebook.com / iznikultra