Turizmin Kalbi İzmir’de Atacak

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), İZFAŞ ve Hannover-Messe International İstanbul işbirliği ile organize edilecek olan Travel Turkey İzmir fuarı firmaların mevcut işbirliklerini geliştirmeleri ve yeni iş bağlantıları kurmalarına zemin olması açısından Türkiye’de gerçekleştirilen en etkin platform olma özelliğini devam ettiriyor. İzmir ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’nin turizm zenginliklerini yabancı turizmcilere ve satın almacılara göstermek fuarın en önemli hedefleri arasında. Bu amaç doğrultusunda dünyanın çeşitli ülkelerinden tur operatörleri ve seyahat acentelerinden satın almacılar ile turizm basını “Hosted Buyer Programı” adı altında fuara davet edilecek. Türk Hava Yolları ve Hilton İzmir destekleriyle gerçekleştirilen program kapsamında şu an itibariyle Yunanistan, Rusya, Hırvatistan, Suriye, Slovenya, Libya, İran, Sırbistan ve Bosna Hersek’den satın alma heyetleri konaklama ve ulaşım masrafları karşılanarak İzmir’de ağırlanacak ve fuar alanında düzenlenen workshoplarda katılımcılar ile birebir görüşmeler gerçekleştirecekler. Ayrıca bu yıl “Onur Konuğu” olan Saraybosna Kantonu (Bosna Hersek) den bir heyet fuarı ziyaret edecek.

Fuarda bu yıl ayrıca yurtdışı satın almacılara yönelik “Hosted Buyer Programı”nın yanı sıra Türkiye’deki turizm profesyonellerine yönelik bir ‘’Turizm Heyetleri Programı” düzenlenecek. Turizm sektörünün nabzını tutan Bodrum, Marmaris, Çeşme, Fethiye, Kuşadası, Didim, Antalya, Side, Kapadokya, Denizli, Afyon, Balıkesir gibi bölgelerden, ticaret odaları ve birlikler vasıtasıyla davet edilen turizm heyetleri ulaşım masrafları karşılanarak fuarı ziyaret etme imkânı bulacaklar.

Fuar, katılımcı firmaların sunduğu cazip kampanyalardan yararlanmak isteyen tatilciler için de kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Yaz ve kış turizmi başta olmak üzere, spa ve termal turizmi, yurtdışı tur paketleri, kültür turları seçeneklerinin sunulacağı fuarda ayrıca Türkiye’nin çeşitli bölgelerinin kendilerine has lezzetleri tadılabilecek, yöresel gösterileri izlenebilecek. Fuar’da ayrıca Cornucopia Dergisi iş birliğiyle gerçekleştirilen bir fotoğraf sergisi yer alacak.
 

Travel Turkey İzmir fuarı kapsamında düzenlenen uluslararası konferans programı da fuara ayrıca değer katıyor. Fuar boyunca Çevre ve Sürdürülebilir Turizme Etkileri’nin tartışılacağı konferansın yanı sıra, TÜRÇEV’in Mavi Bayrak Sunumu, Amerikan Seyahat Acenteleri Birliği ASTA Sunumu, K.K.T.C hakkında bir panel ve Fuarın Partner İli Denizli sunumu başta olmak üzere çeşitli sunum ve konferanslar gerçekleştirilecek.

Travel Turkey İzmir bu yıl da görkemli bir açılış törenine sahne olacak. T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımıyla gerçekleşecek olan törende Anadolu Ateşi bir dans gösterisi düzenleyecek.

Fuarı destekleyen kuruluşlar arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, İzmir Turist Rehberleri Odası, Sunexpress, WEC ve Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği bulunuyor. Fuar T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenmeye devam ederken, fuarın sponsorları arasında Türk Hava Yolları ile Anadolu Jet hava yolu sponsorları, Hilton konaklama ana sponsoru, Hürriyet ise medya sponsoru olarak yer alıyor.

Fuarda yer alacak tüm etkinlikler için http://www.travelturkey-expo.com/ adresi ziyaret edilebilir.