Tuncay Özilhan’ın Posta Kutusu Doldu!

‘Efes: Sevenlerini üzme!’ kampanyası kapsamında beş günde 15 bin kişi Tuncay Özilhan’a mektup göndererek, Gerze’de termik santral kurma planlarından vazgeçmesini talep etti.

Anadolu Grubu’nun Gerze’deki termik santral projesine karşı Greenpeace’nin başlattığı kampanyada beş gün içerisinde 15 bin kişi, Anadolu Grubu YK Başkanı Tuncay Özilhan’a mektup gönderdi.

‘Efes Pilsen: Sevenlerini üzme’ sloganlı kampanya, Efes Pilsen’in sahibi olan Anadolu Grubu’nun, bir yandan bu markayı güneş yatırımları ile tüketiciye sevdirmeye çalışırken, diğer taraftan kömürlü termik santral kurma planları yapması arasındaki çelişkiye dikkat çekiyor.

Tuncay Özilhan, Gerze halkının yıllardır süren mücadelesine rağmen burada kurmak istediği termik santral planlarından vazgeçmiyor. Bir yandan Efes Pilsen’i güneş enerjisi ile aklamaya çalışırken diğer yandan savunulacak hiçbir yanı olmayan bir kömürlü termik santrali, yeşil Gerze’ye kurma planları yapıyor. Bu, çelişkilerle dolu bir yönetim anlayışıdır.

Efes, Özilhan’ın başarı hikâyesinde büyük bir role sahip. Efes sevenlerin sosyal duyarlılığını da biliyoruz. Tuncay Özilhan’ı, Efes sevenleri daha fazla üzmeden Gerze’deki termik santral planından derhal vazgeçmeye davet ediyoruz.