Trekking parkurları turizme önemli katkı

TURİZM HAFTASI’NDA YÜRÜYÜŞ

Başkan Karaosmanoğlu ile yüzlerce yürüyüş tutkununu bir araya getiren Turizm Haftası’ndaki yürüyüşte Kültür ve Turizm İl Müdürü Adnan Zamburkan ile İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çalkavur da hazır bulundu. Acısu’dan başlayıp, Sapanca Gölü kenarındaki Seka Kampı’nda sona eren yürüyüşe katılanlar, Büyükşehir’in Kocaeli’nde oluşturduğu trekking parkurlarıyla turizme büyük katkı sunduğunu dile getirdi.
 

BÜYÜKŞEHİR’DEN TURİZME BÜYÜK KATKI

Büyükşehir’in Kocaeli’nde 102 ayrı doğa yürüyüş parkurunda 1.000 km’lik bir alanı hizmete soktuğunun vurgulandığı yürüyüşe katılanlar, yaz aylarında dolup taşan Kandıra’nın içme suyu sorununu çözen ve kışın kayak merkezi haline gelen Kartepe’ye doğalgaz çıkartan Büyükşehir’in turizme olan katkısının çok önemli olduğunu ifade ettiler.
 

DOĞA TURİZMİNİN MERKEZİ OLACAK

Kocaeli’nin eşsiz bir coğrafi yapıya, büyük bir biyolojik çeşitliliğe, dünyada ender görülecek iklimsel özelliklere sahip olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli; coğrafyası, tarihi, doğası ve kültürüyle Anadolu’nun minyatürüdür. Trekking parkurları çalışmamız, doğa sporları turizminin merkezi olma yolunda önemli bir adımdır. Kocaeli doğa sporlarının ve doğa turizminin merkezi olacaktır” dedi.
 

PAZAR GÜNÜ SEKAPARK’TA YÜRÜYÜŞ

Pazar günü Sekapark’ta yapılan yürüyüşte ise Büyükşehir’e bağlı İZAYDAŞ çalışanları hazır bulundu. Yine Sekapark’taki yürüyüşe Kocaeli PTT Başmüdürlüğü çalışanlarıyla müdürlüğe bağlı Gebze, Körfez, Derince, Karamürsel, İzmit ve Gölcük’teki personel de katıldı. Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindekiler, Sekapark’ı bir baştan bir başa yürüdü. İlçelerden gelen yürüyüş severler, Başkan Karaosmanoğlu’na Sekapark’ı ne kadar beğendiklerini dile getirdi.