‘Totemler Kapadokya’da Sergisi

Gyeongju Dünya Kültür EXPO kapsamında İstanbul başta olmak üzere çeşitli şehirlerde Kore kültürünü tanıtan Türk – Kore ortak yapımı etkinlikler kapsamında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galeriler’de 29 Mart – 30 Nisan tarihleri arasında Totemler Kapadokya’da sergisi düzenleniyor.

  

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’de davetli profesör olarak çalışmalarını sürdüren Kim Yong Moon’un yaptığı totemler Kapadokya’ya götürülerek, burada Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Fotoğraf Video Bölümü Öğretim Görevlisi olarak da görev yapmış olan fotoğraf sanatçısı Ahmet Özyurt tarafından fotoğrafları çekildi.

 

21 Aralık 2012 – 10 Mart 2013 tarihleri arasında Ankara’da Kore Büyükelçiliği’ne bağlı Kore Kültür Merkezi’nde sergilenen bu fotoğraflar ve totemler 29 Mart – 30 Nisan tarihleri arasında Tophane-i Amire’de sanatseverlerle buluşuyor. Ayrıca, serginin açılış günü olan 29 Mart’ta Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde ‘Kore Seramiği ve Türkiye Seramiği’ başlıklı bir seminer de yer alacak.