Teke Yarımadası’ndaki Kaş, Anılarına Dönüyor…

Ancak son yıllarda, turizmin yıprattığı kentler kendine, anılarına, hafızasına bakmaya başladı. ÇEKÜL Vakfı ile Kaş Belediyesi’nin işbirliğiyle kurulan ve yönetilmekte olan Kaş Kültür Evi, kısa zamanda pek çok etkinliğe sahne oldu. 24 Eylül tarihi ise, Kaş için, kentliler için kültürel değerlerin hatırlandığı, anıların tazelendiği ve kentin kültürel birikiminin yeni kuşaklara taşınması için atılan önemli adımların başladığı tarih olacak; Kent arşivi ve Etnografya Galerisi, yoğun çabaların sonucu açılacak.
 
 
Kent Arşivi ve Etnografya Galerisi’ni hayata geçiren Kaş Halk Komisyonu’nun gelecek hedefinde, Etnografya Müzesi kurmak yer alıyor. Halk Komisyonu 6 ay gibi kısa bir sürede, sadece kent merkeziyle yetinmeyip, muhtarların da desteğini alarak köylerdeki etnografik öğelere de ulaştı.

Eski eser, kitap, fotoğraf, belge, doküman, alet, edevat, el işleri, giysi, eski dokuma, mutfak ve ev eşyaları gibi objeler Kültür Evi’ne bağışlandı. Kaş Kültür Evi, Pazartesi dışında her gün ziyaret edilebilir.