TEDAK Sümela Yolu’nda

sumela yolu macka trekking

Maçka Kaymakamlığı’nın kendi öz kaynakları ile finanse ettiği, Sırtçantam Gezi Kültür Dergisi ve www.trekking.com.tr internet portalı ile ortaklaşa yürüttüğü Sümela Yolu Doğal Yürüyüş Parkuru Projesi’ne ilgi artarak devam ediyor.

sumela yolu tedak

Trabzon’un önde gelen doğa sporları kulüplerinden biri olan Trabzon Tenis Dağcılık Kayak İhtisas Kulübü (TEDAK) hafta sonu Sümela Yolu Parkuru’nun bir bölümünü yürüdü.

pilav dagi lagana

Sabahın erken saatlerinde dernek başkanı Sevgi Gültekin ile birlikte ilçe merkezine gelen TEDAK üyeleri Livera Köyü’nde sabah kahvaltısı yaptıktan sonra yola koyuldu. Düzler Mezrası, Raşî Mezrası, Suhama Tepesi, Lagana Pilav Dağı güzergâhını devam ettiler. Ardından Pilavdağı Yavuzyılmaz Tesisleri’nde çay molası ile yürüyüşü bitirdiler.

macka sumela yolu

Dernek Başkanı Sevgi Gültekin, Sümela Yolu Parkuru’nu çok beğendiklerini belirterek, bölgemizde bu tür doğal yürüyüş parkurlarının önemli olduğunu ve korunması gerektiği söyledi. Ayrıca parkurun geriye kalan 20 km’lik kısmını uygun bir zamanda tekrar programa almak istediklerini belirtti.

lagana pilav dagi

Haber ve fotoğraflar: Hayrettin İshak Karagöz