Tarihi Gerede Esentepe Yağlı Güreşleri 30 Haziran’da Yapılacak

Bu yıl 69.’su yapılacak olan Tarihi Gerede Esentepe Yağlı Güreşleri 30 Haziran 2013 Pazar günü Saat:10.00’da başlayacak.

Belediye Başkanı Ömer Baygın yaptığı açıklamada, Gerede Belediyesi’nin uzun soluklu spor organizasyonu olan Esentepe Yağlı Güreşlerine büyük önem verdiğini söyledi.

Güreş hazırlıklarının sene başından itibaren programlanarak başladığını ifade eden Baygın, şunları kaydetti; “Ata sporumuz güreşlere büyük önem veriyoruz. Esentepe Yağlı Güreşleri Türkiye’nin en büyük güreş organizasyonu olan Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin alternatifi konumundadır. Türkiye’nin her yerinden güreşseverler gelip bu güreşleri izlemenin zevkine varıyorlar. Aynı zaman da tabi güzelliklerle dolu ilçemizi tanıma fırsatını da elde etmiş oluyorlar. İnşallah bu yılda seyir zevki yüksek, mücadele dolu bir güreş izleme imkânını elde ederiz. Yağlı güreşlere bu yıl geçen senelerde de olduğu gibi Kırkpınar’da güreşmiş, ‘Altın Kemer’ kazanmış, başpehlivan olmuş güreşçilerimiz katılacak. Güreşçilerimizi güreş sever halkımızla buluşturacağız. Tüm sporsever halkımızı güreşlerimize davet ediyorum” dedi.

gerede gures afisi