Suya Yön Verenler Fotoğraf Yarışması

 

yarisma

Su, Dünyanın Her Karesinde – Suya Yön Verenler’ konulu yarışma, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açık. Yarışmaya son başvuru tarihi 13 Eylül 2014.

 Dünyanın temiz su ihtiyacı; nüfus artışı, sanayileşmeye bağlı bazı faktörler, iklim koşulları gibi nedenlerle her geçen gün artıyor. Bu nedenle su kaynaklarının verimli kullanılması, temiz suyun ihtiyacı olan kesimlerle buluşturulması hayati önem taşıyor. Su ekosisteminin doğal bir şekilde işlemesine katkıda bulunmanın günümüzde en önemli konulardan biri olduğu gerçeğinden yola çıkarak WILO, düzenlediği fotoğraf yarışması ile suyun verimli kullanılması ve suyun öneminin daha geniş kitleler tarafından bilinmesi konusunda bilinç ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Suya Yön Verenler’ temasıyla yapılacak yarışmada, hayatın kaynağı olan suyun hayatımızdaki yeri ve önemi fotoğraf kareleri ile belgelenecek. Yarışmada fotoğrafçıların, belirlenen bu temayla suyun en çarpıcı anlarını yakalamaları hedefleniyor.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onayı ve İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nin (İFSAK) desteğiyle düzenlenen yarışma, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açık.

Fotoğraf: Mehmet Kıran