Süpürge Aracı Günde 9 Ton Çöp Topluyor

GEREKLİ NOKTALARDA

Büyükşehir Belediyesi Kocaeli’nin merkez, ilçe ve köylerin temizliğine önem vererek temiz bir çevrede yaşama imkânı sunmak için önemli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Kent çevresinin temizliği için projeler yürüten Büyükşehir, yerlere atılan sıvı ve katı çöpleri toplamak için süpürge aracı ile hizmet veriyor. Süpürge aracı kentin önemli noktaları ve ana arterlerinin temizlenmesine yardımcı oluyor.

TOZSUZ DUMANSIZ

Günde yaklaşık 9 ton çöp toplayan süpürge aracı kentin önemli bir ihtiyacını yerine getiriyor. Yaklaşık 5 kilo ağırlığındaki çöpleri yerden alabilen araçta ikisi yanda biri ise ön tarafta bulunan fırçalar bulunuyor. Fırçalar hem çöpleri vakum aracılığı ile alabiliyor hem de süpürme işlemini gerçekleştiriyor. Süpürge aracı su dolu haznesi sayesinde toz duman oluşmadan yapabilmekte.
 

MERKEZ VE İLÇELER DE

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı olan süpürge aracı çift motor ve 8 vites olarak çalışmakta. Şehir merkezi D 100 ve kavşaklar ile şehir içi girişlerde, Gebze, Kandıra, Kerpe, Kefken ve köy bağlantı yollarında çalışmalar yapan süpürge aracı, kaza sonucu yere dökülen yağları da çöp deposuna aktarabiliyor. Bu aracın yanı sıra park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan diğer süpürge araçları da ihtiyaç halinde ilçelerde görev alıyor.

VATANDAŞ MEMNUN

Ayrıca dezenfekte görevinde de kullanabilen aracın çalışmaları vatandaşların memnuniyetini kazanıyor. Vatandaşlar insan gücü temizlenemeyecek çöplerin bu araç sayesinde ortadan kaldırıldığını dile getirerek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.