Siz de sahip olabilirsiniz

2007 YILINDA BAŞLADI

Sokak hayvanlarına yönelik tedavi ve kısırlaştırma çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, belli süre sonra doğaya salmak zorunda kaldığı hayvanları isteyenlere veriyor. 2007 Eylül ayında başlayan proje ile hem sokak hayvanları güvenli bir yaşam sürüyor, hem de vatandaşların ihtiyacı karşılanıyor.  
 

614 SOKAK HAYVANI

Kent halkının büyük memnuniyetini kazan proje ile Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar tedavisi yapılıp, kısırlaştırılan sokak hayvanlarından 614 tanesine hayvan severler sahip çıktı. 2008 yılında 266 hayvan severin faydalandığı hizmet, 2009 yılında ise 344 kişiye ulaşarak kentin önemli bir ihtiyacını gidermiş oldu.
 
 

TÜM AŞILARI KARŞILANIYOR

Bu projeden yararlanmak isteyen vatandaşların 365 12 99 numaralı telefonu aramaları yeterli. Bir kimlik fotokopisi ile Modern Hayvan Barınağı’na gelen hayvan severler hiçbir ücret ödemeden sokak hayvanını sahiplenebiliyor. Kısırlaştırılmış ve aşıları yapılmış olarak teslim edilen hayvanların bundan sonraki tüm aşıları da Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. 
 

MODERN HAYVAN BARINAĞI

Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından yapılan sokak hayvanlarına yönelik kısırlaştırma ve iyileştirme hizmetleri Kartepe ve Gebze’de bulunan merkezlerde gerçekleştiriliyor. Kartepe’deki yeni hizmete açılan hayvan barınağı masajlı duşlar, sağlıklı kulübeler gibi modern sistemlerle hizmet veriyor. Ayrıca isteyen vatandaşlara Gezici Kısırlaştırma Aracı ile de bu hizmet veriliyor.