Sırtçantam İznik Gölü Günbatımı Şenliği

İznik Gölü’nde, yılda iki kez tekrarlanan bir doğa olayı yaşanıyor. Bu doğa olayı dünya üzerindeki göllerde çok az rastlanabilecek düzeyde. Her yıl tekrarlanan bu doğa olayının en güzel görüldüğü yer; İznik’e bağlı Çakırca Kasabası. Her yanı dağlarla çevrili olan gölün sadece bir yerinde boşluk bulunuyor. Bu küçük boşluk Karsak Boğazı olarak biliniyor. Boğaz, gölün batısında olmasına karşın, günbatımı senede sadece iki kez buradan suyun içine batar gibi bir izlenim veriyor. 14-21 Mart ile 3-10 Ekim tarihleri arasında güneş suya değdiği an suyun içerisinde dağılıyor…

iznik deniz feneri

Program:

19 Mart Cumartesi
Sabah erken saatlerde İstanbul’dan yola çıkıyoruz. Bursa’nın İznik İlçesi’nde öğle yemeğinden sonra İznik şehir turu gerçekleştiriyoruz. Günbatımına yakın bir zamanda, İznik Gölü Karsak Boğazı’nda batan güneşi en güzel görebileceğimiz bölgeye hareket ediyoruz.

20 Mart Pazar
Bugün, Günbatımı Sırtı Parkuru’nda yürüyüş yapacağız. Parkur, İznik Gölü’nü kuşbakışı gören sırtlardan oluşuyor. Yürüyüşe katılmak istemeyenler için İznik’te çömlek atölyeleri gezisi yapılacaktır.

İstanbul’dan hareket noktaları
07.00 Bakırköy İncirli
07.20 Mecidiyeköy Teknosa önü
07.45 Kadıköy Evlendirme Dairesi

Yürüyüş için gerekli olan malzemeler
– Yürüyüş ayakkabısı
– Sırt çantası
– Baton ve rüzgârlık
– Alın ya da el feneri

Temel yürüyüş kurallarını bilen ve ortalama yürüyüş temposuna sahip herkesin rahatlıkla gerçekleştirebileceği bir etkinliktir.

iznik karsak bogazi

Detaylar

Katılım bedeli: 550 TL’dir (KDV dâhil)

Fiyata dâhil olan hizmetler: Ana ve ara ulaşımlar ve TP konaklama (sabah kahvaltıları, akşam yemekleri) ve rehberlik dâhildir. 20 Mart Pazar günü yürüyüşünde kumanya verilecektir.

Fiyata dâhil olamayan hizmetler: Ana yolculuk boyunca yapılan harcamalar ve müze girişleri.

Konaklama: Butik otel konaklama.

iznik

Son başvuru tarihi: 17 Mart 2016 mesai saatleri bitimi.

Rezervasyon: (0212) 293 50 44