Şehirli Emanetçiler PAZART da buluşuyor!

Geçmişten günümüze atalarımızın binlerce yıllık pratikleriyle taşınan tarımsal kültürel değerlerini, tatlarını, tohumlarını, çeşitliliğini bir emanet olarak kabul ederek, bu emaneti geleceğe taşımak üzere yola çıkan Emanetçiler Derneği’ni( http://www.emanetciler.org/ ); ‘Balkon-Bahçe Projesi’ ile PAZART’da konuk ediyor. Emanetçiler arasında yer alan çiftçi Münire Aygören’in 16.00–17.00 saatleri arasında domates-biber ekimi yapacağı şehirli emanetçiler grubuna katılmak isteyen kişilere ücretsiz fide dağıtımı da yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Nefesli Çalgılar Kuarteti’de bu haftaki PAZART da Istanbullulara çok özel bir konser sunacak.

Flüt; Ceyda Gölpınar Sağlam, Obua; Beste Ozansoy, Klarnet; Merve Nuvasil, Fagot; Hande Everest’den oluşan grubun Müzik Yönetmenliğini Ozan Binici yapıyor.
 

PAZART, İstanbul’daki tasarımcılar arasında öne çıkan isimleri ve sanatçıları bir araya getiriyor. PAZART içindeki stantlar, kendi tasarımlarını ve ürettikleri ürünlerini teşhir etmek ve satmak isteyenlere tahsis ediliyor. Etkinlikte yer almak isteyenler işlerinden örnekleri ileterek başvuruyor, değerlendirme komitesi bu işleri özgünlük, kalite ve Pazar masaları arasında dağılımı dikkate alarak davet etme kararı veriyor. Hedef, özgün ve kaliteli tasarımları ön plana çıkarmak ve üretime destek olarak belirlendi.

Ayrıca bitki çaylarından, doğal meyve sularına, ev yapımı yemeklerden nefis tart ve keklere çeşitli yiyecek ve içecek stantlarının da yer aldığı bu etkinlik, harika bir İstanbul manzarası eşliğinde ziyaretçilerin hoş bir Pazar günü geçirmelerine olanak sağlıyor.

Sanatla dolu ve keyifli bir gün için PAZART’ı gezmenizi öneriyoruz.