Permakültür: Sürdürülebilir Yaşam İçin Doğa ve İnsan Elele..

Ne mutlu bana ki yine yollardayım! 16 – 17 Mart’ta İzmir’de üç GİTme söyleşim olacak: Ege Üniversitesi Kitap Fuarı, Çeşme Turizm Meslek Yüksekokulu ve İzmir Bisiklet Derneği’nde. Oradan ver elini Antalya ve 10 günlük permakültür kursu.

Permakültür, insanın ve doğanın elbirliğiyle, ikisine de zarar vermeyecek ve sürdürülebilir bir yaşam anlamına geliyor. 10 gün boyunca çadırda kalıp, sabahları yoga yaparak güne başlayacağız. Permakültürün sırlarını öğrenip doğayı incitmeden ondan en fazla verimi nasıl alabileceğimizi öğreneceğiz.

Kalacağımız yerde elektrik yok, bu da demektir ki cep telefonu, buzdolabı, televizyon, laptop yok. Akşamları ateşin etrafında toplanıp şarkılar söyleyeceğiz. Ne güzel…

Kurs bittikten sonra ne zaman dönerim bilinmez. Bakarsınız yollar çağırır yine, dolaşırım dağ senin tepe benim. Cemreler düştü, durmaz GİTer bu gezgin ruh.

Permakültür, şehirde de mümkün. İstanbul’da 1-5 Nisan’da yapılacak olan permakültür çalıştayı hakkında daha fazla bilgi için hubistanbul@gmail.com’a mail atın.

Fotoğraf: İsmail Şahinbaş