Oryantiring Günleri’nde İkinci Gün

Uluslararası nitelikteki rekor bir katılımla düzenlenen yarışma İOG (İstanbul Orienteering Spor Kulübü Derneği) tarafından organize ediliyor.
 

Yarışma bütün hızıyla devam ediyor. Ömerli Ormanları’nda koşulan ikinci etap orta mesafe olarak oluşuldu. Kıyasayısa mücadele eden sporcular dünkü yağmurlu ve uzun parkurun ardından bugün güneşli bir günde güzel bir parkur koştular.

21 Elit Bayanlarda ikinci gün sıralamalar değişti. Dünün birincisi Rus Irina Mikhalko 50 dakikalık skorla ikinciliğe düşerken, birinciliği 48 dakika 15 saniye ile İsveçli sporcu Åsa Lindqvist elde etti. Üçüncü ise Bulgar Zlatimira Jecheva oldu.
 
 
İkinci günde 21 Elit Erkeklerde 58 sporcu yarıştı. 1. ve 3. Sırayı dünkü gibi İsviçreli sporcular alırken bu kez ikinciliği Finlandiyalı sporcu Vili Niemi elde etti. 1. sıradaki Daniel Zwiker’in skoru 43.46 ve bugün üçüncü sıraya düşen dünün birincisi Beat Berger ise 45 dakika 28 saniyede parkuru tamamladı.
 

Toplam 5 gün sürecek yarışın ilk 4 günü kendi içinde değerlendirilecek ve 4 günün en iyileri belli olacak. Aynı zamanda yarışmanın 3 ve 4. günleri Federasyon kademe yarışı olarak da lisanslı Türk sporcularca da koşulacak. Dünyanın en iyileri ile yarışma fırsatı bulan Türk sporcular özellikle bayanlar 18 yaş kategorisi ile erkeklerde 18 ve 20 yaş kategorilerinde iddalı gidiyorlar.

10 yaş kategorisinde, Tan Çırpıcıoğlu birinciliğini koruyor.
 

 
Yarışma:

6 Kasım Klasik Mesafe, Asya, Büyükada

7 Kasım WRE*, Orta Mesafe, Avrupa, Belgrad Ormanı (WRE: dünya sıralamasına puan veren)

8 Kasım Süper Hız, Kapalıçarşı, Çemberlitaş

Madalya Töreni, Kapanış Töreni şeklinde devam edecek.

Yarışmada zaman ve kontrol mekanizması için, hataya yer bırakmayan, SportIdent elektronik zaman hesaplama sistemi kullanılıyor.