Oryantiring Günleri’nde Dördüncü Gün

Uluslararası nitelikteki rekor bir katılımla düzenlenen yarışma İOG (İstanbul Orienteering Spor Kulübü Derneği) tarafından organize ediliyor.

Federasyon 1. kademe yarışı 2 ayağı da İOG’nin organize ettiği ‘ist5days’ organizasyonu bünyesinde koşuldu.

Uzun mesafe olarak koşulan Belgrad Ormanı etabı çok zorlu ve rekabetli bir yarış oldu.
 

WRE madalya dağılımı şöyle gerçekleşti:

21 Elit Bayanlarda, ikinciliği Türk sporcu Emine Sezgünsay 54 dakika 25 saniye ile elde etti. 56 kişinin koştuğu kategoride, Rus Irina Mikhalko 46.21’lik derecesiyle birincisi sırada yer alırken, İsveçli sporcu Åsa Lindqvist 55 dakika 12 saniye ile üçüncü oldu.

Dördüncü günde 21 Elit Erkeklerde 88 sporcu yarıştı. 1. Sırayı 38 dakika 59 saniye ile Brezilyalı Leandro Pereira Pasturiza alıken, ikinci ve üçüncü sırayı Türkiye’den sporcular aldı. Alen Gavar, 42 dakika 55 saniye ile ikincilik İrfan Altuntaş ise 43:17’lik derecesi ile üçüncülük madalyasını kazandılar.

Toplam 5 gün sürecek yarışın ilk 4 günü kendi içinde değerlendirildi ve 4 günün en iyileri belli oldu. Aynı zamanda yarışmanın 3 ve 4. günleri Federasyon kademe yarışı olarak da lisanslı Türk sporcularca da koşulmuş oldu. Dünyanın en iyileri ile yarışma fırsatı bulan Türk sporcular özellikle bayanlar 12, 16 ve 18 yaş kategorisi ile erkeklerde 10, 12 ve 18 yaş kategorilerinde Türk sporcular yabancı rakiplerini geride bırakarak 1.’lik madalyalarını almaya hak kazandılar.
 

 
4 gün boyunca yarışmada ter döken sporculardan dereceye girenler şu şekilde:

21 Elit erkekler kategorisinde 1. Sırada Brezilya’dan Leandro Pereira Pasturiza, İkinci sırada İsviçre’den Beat Berger ve üçüncü sırada İsviçreli sporcu Daniel Zwiker yer aldı.

21 Elit bayanlar kategorisinde 1. Sırada Rus Irina Mikhalko, İkinci sırada Rus Inna Somova ve üçüncü sırada Brezilyalı Ana Rachel Malerba Lemes yer aldı.

Yarışma 8 Kasım Pazar günüSüper Hız, Kapalıçarşı, Çemberlitaş ayağı ve Kapalıçarşı Madalya ve Kapanış Töreni ile sona erecek.