Orman Ekolojisi Okulu Başlıyor

Merkezi Ankara’da bulunan Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği’nin düzenlediği Orman Ekolojisi Okulu 15, 22 ve 29 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Merkezi Ankara’da bulunan Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği, başta ormansızlaşma olmak üzere kırsal çevre sorunlarını çözümlemeye yönelik çalışmalar yapan gönüllü bir kuruluş.

Ankara’nın geleneksel kültür ve eğitim etkinliklerinden biri haline gelen bir etkinlikleri de 1992’den bu yana düzenledikleri ‘Dendroloji (Ağaçbilim) ve Orman Ekolojisi Okulu.’ Ankaralıların büyük ilgi gösterdiği ve derneğin tüm diğer etkinlikleri gibi katılımı ücretsiz olan bu okulda ekoloji, ağaçları tanıma, Türkiye’deki ormanlar ve sorunları konularının yer aldığı kuramsal ve uygulamalı seminerler veriliyor.

Bu sene ‘Dendroloji (Ağaçbilim) Okulunu 12 Mayıs – 9 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleştiren dernek, yine her yıl tekrarladığı Orman Ekolojisi Okulu’nu 15 – 22 – 29 Eylül 2012 tarihlerinde (Cumartesi günleri) derneğin Hıfzı Veldet Velidedeoğlu işliğinde 10.00-14.00 saatleri arasında gerçekleştirecek.

Bilgi ve başvuru için: kirsalcevreormancilik@yahoo.com, (0312) 425 94 14