Müziğin sesleri İFSAK’ta

İFSAK, 13 Nisan Salı günü saat 19.30’da ve 20.15’te ‘Ses’ temalı fotoğraf gösterisine evsahipliği yapacak. Bir üçlemenin ilk ayağı olarak tasarlanan gösteri, Serkan Turaç’ın çalışmalarından oluşacak. Siyah-beyaz fotoğraflarla başlayıp renkli fotoğraflarla sonlanacak gösteri, sahne görüntülerinin yanı sıra konser coşkusunu da fotoğrafseverlere yansıtacak.
 
 
Serkan Turaç, 13 dakikalık gösteri hakkında şunları söylüyor: “İnsan yaşamı boyunca birçok ses duyar. Seslerin hayatımızdaki yeri büyüktür. Bu projenin bir üçlemeden oluşmasını istedim. İlk gösterim ritim üzerine. Konser fotoğraflarından oluşuyor. 2006–2010 arasındaki sahne performanslarından derlenen bir fotoğraf gösterisi.”
 
 
Müzik ve fotoğrafın uyumunun bir arada sunulacağı gösteride, Akbank Caz Festivali, Zeytinli Rock Festivali, Mor ve Ötesi, MFÖ, Barışa Rock, Bebek Şenliği, Bülent Ortaçgil, Gündoğarken, Feridun Düzağaç, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Leman Sam ve Monica Molina, Antropia Yunan Dansları Topluluğu gibi sanatçı, grup ve etkinliklerin fotoğrafları yer alıyor.