Murat Boz, Kuzey Kutbu İçin 1 Milyon Kahraman Arıyor

Kuzey Kutbu, tüm dünya için hayati önem taşıyor. İklim değişikliğine bağlı olarak eriyen Kuzey Kutbu’nu korunmuş bölge ilan etmek için başlattığımız küresel kampanyamızın Türkiye ayağında ünlü bir isim kampanya lideri oldu: Murat Boz. Ünlü müzisyen, 1milyonkahraman.org sitesinden kampanyaya imza atacak 1 milyon kişi arıyor.

greenpeace

 

Boz, Kuzey Kutbu’nun sadece kutup ayıları değil, tüm canlılar için hayati önem taşıdığına, ancak iklim değişikliği nedeniyle tehdit altında olduğuna dikkat çekiyor.

Kutup ayısı Paula’nın yardım çağrısı

Geçtiğimiz yıl Kuzey Kutbu’nu Kurtar kampanyasının videosu için seslendirme yapan Murat Boz, bu kez kampanyanın yüzü oldu ve kampanya için iki kısa film çekiminde yer aldı. Bugün yayımlanan ilk filmde, Kuzey Kutbu eridiği için evsiz kalan kutup ayısı ‘Paula’ İstanbul’a gelerek Murat Boz’dan imza kampanyası için yardım istiyor. Geçtiğimiz yıl Murat Boz’un seslendirme yaptığı videoda da aynı kutup ayısı yer almıştı.

Boz: “Bu tehdide seyirci kalamazdım”

Murat Boz neden bu kampanyada yer aldığını şöyle açıklıyor: “Greenpeace gibi bir organizasyonun küresel bir kampanyasında yer almak benim için bir onur. İklim değişikliğinin gezegenimizin karşı karşıya kaldığı en büyük tehditlerden biri olduğuna inanıyorum.

Bu aslında sadece Kuzey Kutbu’nun değil, tüm gezegenin korunması için bir kampanya. Kuzey Kutbu, kutup ayılarının ve oradaki diğer canlıların evi olduğu kadar dünyanın ikliminin dengesi açısından da hayati bir önem taşıyor. Eğer önlem alınmazsa önümüzdeki yıllarda tüm dünyada aşırı hava olayları ve felaketler artış gösterecek. Hepimiz, gezegenimizi çocuklarımıza miras bırakmak istiyoruz. Sayımız arttıkça karar vericilere Kuzey Kutbu’na sahip çıktığımızı göstermiş olacağız. Bu nedenle, dünyadan milyonlarca insanla birlikte Türkiye’den de 1 milyon kahramana ihtiyacımız var.”

Güney Kutbu’nu 30 yıl önce kurtardık. Şimdi sıra Kuzey Kutbu’nda.

30 yıl önce yürüttüğümüz kampanyayla Güney Kutbu’nun koruma alanı ilan edilmesini sağlamıştık. Bu kez ‘1 milyon kahraman’ kampanyamızla topladığımız imzaları, son 30 yılda % 75’i eriyen Kuzey Kutbu’nun koruma alanı ilan edilmesi ve petrol aramalarına kapatılması için siyasi liderlere ulaştıracağız. Hareket büyüdükçe, Birleşmiş Milletler’e başvuracak ve Kuzey Kutbu’nun korunması için küresel bir anlaşma yapılmasını talep edeceğiz.

Sen de kahraman ol!

Bugün, www.1milyonkahraman.org adresinden kampanyaya katıl ve sen de gezegenin geleceğine duyarsız kalmayan kahramanlardan biri ol. İmza attıktan sonra sahipleneceğin ayını büyüterek, kutup kahramanı sertifikası, bilekliği ve tişörtü kazanabilirsin.

Greenpeace