Milas Kültür Elçileri Çalışıyor

Milas Kültür Elçileri, kültürel miras eğitim programı kapsamında incelemeye fırsat bulamadıkları Labranda Antik Kenti ve Beçin Kalesi’ni gezerek incelemek için Milas Belediyesi’nden destek istedi. Belediye’nintahsis ettiği bir araçlaiki alandainceleme yapan Kültür Elçileri,gönüllü öğretmenlerinden yeni bilgileröğrendi. Beçin’deki en eski kalıntıların, Arkaik Dönem’e kadar uzandığını öğrenerek, kalede hüküm sürmüş farklı uygarlıklarının izlerini gördü.
Ayrıca, Milas’ta düzenlenen tarım fuarına katılarak, Milas’ın geleneksel yaşam kültürüyle ilgiliyaptıkları resim ve seramik çalışmalarını paylaştılar. Kültür Elçileri, fuar katılımcılarına projeleri hakkında bilgi verdi. Kentleri hakkında kendi çektikleri fotoğrafları kullanarak bir tanıtım CD’si ve broşür hazırlamayı da ihmal etmediler. Bilgilerini paylaşmak için okul arkadaşlarına sunumlar yaptılar ve onları da aralarına aldılar. Milas Kültür Elçileri, yeni eğitim-öğretim döneminde de toplantılar düzenlemeye devam edecek;kentlerini daha yakından tanımak ve kültürel miraslarına dikkat çekmek için etkinlikler düzenleyecek.

Milas Kültür Elçileri, kültürel miras eğitim programı kapsamında incelemeye fırsat bulamadıkları Labranda Antik Kenti ve Beçin Kalesi’ni gezerek incelemek için Milas Belediyesi’nden destek istedi. Belediye’nintahsis ettiği bir araçlaiki alandainceleme yapan Kültür Elçileri,gönüllü öğretmenlerinden yeni bilgileröğrendi. Beçin’deki en eski kalıntıların, Arkaik Dönem’e kadar uzandığını öğrenerek, kalede hüküm sürmüş farklı uygarlıklarının izlerini gördü. Ayrıca, Milas’ta düzenlenen tarım fuarına katılarak, Milas’ın geleneksel yaşam kültürüyle ilgiliyaptıkları resim ve seramik çalışmalarını paylaştılar. Kültür Elçileri, fuar katılımcılarına projeleri hakkında bilgi verdi. Kentleri hakkında kendi çektikleri fotoğrafları kullanarak bir tanıtım CD’si ve broşür hazırlamayı da ihmal etmediler. Bilgilerini paylaşmak için okul arkadaşlarına sunumlar yaptılar ve onları da aralarına aldılar. Milas Kültür Elçileri, yeni eğitim-öğretim döneminde de toplantılar düzenlemeye devam edecek;kentlerini daha yakından tanımak ve kültürel miraslarına dikkat çekmek için etkinlikler düzenleyecek.