Messi de Çevre Suçlarına Karşı

20 yıldan fazla süre Gökkuşağı Savaşçımız, Pasifik’teki nükleer testlerini sona erdirmemize yardım etti, iklim değişikliğini vurgulamak üzere kömür nakliyatlarını engelledi, zararlı balık tutma operasyonlarını durdurdu ve kerestenin yasadışı olarak Amazon’u terk etmesine mani oldu.

52 yaşındaki Rainbow Warrior’un artık değiştirilmesi gerekiyor. İşte bu yüzden dünyanın ilk sipariş üzerine, çevre kampanyaları amacına uygun yapılmış gemisi Rainbow Warrior III’ü yapıyoruz. Greenpeace, yeni Rainbow Warrior’un yapımının tamamlanması için gereken fonları sağlamak amacıyla bu çevrimiçi (online) açık arttırmayı yapıyor.

Rainbow Warrior son 30 yıldır başarımızın sırrı olduğu gibi, yine bizim gözlerimiz ve kulaklarımız olacak ve dünyadaki çevre suçlarına tanık olmamız ve karşı eylem yapmamızın çok önemli bir parçası olacak. Dünyanın neresinde olursa olsun, seneler boyunca eyleme geçmemizi sağlayacak. Zaferlere giden yol devamlılıktan geçer!

Yasadışı balıkçılık, yasadışı tomrukçuluk nakliyatları ya da zehirli atık taşıyan gemileri bulma ve takip etme açısından çok önemli olan havadan hareket kapasitesini sağlamak adına bir helikopter sahasına sahip olacak.

4 adet hızlı şişme bota sahip olacak ve böylece eylemcilerimizin dünyanın neresinde olursa olsun çevre suçlarını durdurmalarına yardımcı olacak.

İçinde, dünyanın uzak köşelerindeki çevre suçlarını medyaya dakikalar içinde göndermemizi sağlayacak bir medya merkezi olacak. Son model yeşil teknoloji kullanılacak.

Greenpeace Pasifik’te, Asya’da, Amerika’da, Avrupa’da, 40 ülkede varlığını sürdürüyor. Bağımsızlığımızı korumak adına hükümetlerden ya da şirketlerden fon almıyoruz, yaptıklarımıza devam etmek için sadece senin gibi insanların iyi niyet ve cömertliğine güveniyoruz. Bu da kesinlikle bağımsız kalabilmemizi ve gerekli gördüğümüzde herhangi bir şirket ya da hükümete karşı eyleme geçebilmemizi sağlıyor.

Messi ile İspanya’da tanışarak ya da Picasso’nun bir tablosuna sahip olarak, Greenpeace’in çevre suçlarına karşı harekete geçmesine ve daha yeşil, daha temiz bir dünya için sürdürülebilir çözümleri sunmasına doğrudan yardımcı olabilirsin!

GREENPEACE