Longozlar ve Istranca İçin Bisikletlerimizi İğneada’ya Sürüyoruz!

kuzey ormanlari savunmasi sirtcantam

İğneada Longozlarını, Istranca Ormanları’nı Savunmak İçin, 5 Temmuz’da Bisikletlerimizi İğneada’ya Sürüyoruz! İğneada Subasar Ormanları’nın çığlıkları Marmara’ya yayılıyor!

Kuzey Ormanları’nın en batısında yer alan ve ‘Longoz’ adı verilen Amazon ve Afrika Kongo Havzası’ndan sonra dünyadaki tek örneği olan İğneada Subasar Ormanları, nükleer santral, HES ve maden ocaklarına kurban edilmek isteniyor.

Bulgaristan kendi sınırları içine doğru devam eden eşsiz güzellikteki bu ormanlarda son yıllarda yapılmak istenen baraja izin vermezken, bizde bu duyarlılığın tam aksine doğa düşmanı projeler gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Hükümetin akıldışı girişimlerine karşı direnebilmek, çocuklarımızın geleceğini, ülkemizin ve dünyanın doğal yapısını korumak, savunmak için longozları ve Kuzey Ormanlarını talan edenlere karşı bisikletlerimizi Longozlara sürüyoruz!

5 – 6 Temmuzda eşsiz Longoz ormanlarının rant uğruna yok edilme tehlikesine dikkatleri çekmek için bisikletlerimizi, çadırlarımızı, atölyelerimizi ve şarkılarımızı, kısacası duyarlılığımızı, neşemizi ve öfkemizi alıp hep birlikte İğneada’ya gidiyoruz.

Kuzey Ormanları Savunması, sermayenin çılgın rant projeleri için ihtiyaç duyduğu taş ve maden ocaklarına, termik / HES / nükleer santrallere karşı, başta Trakya Halkı olmak üzere tüm yaşam savunucularını Istranca ve İğneada Longoz Ormanları için güç birliğine çağırıyor.

Tarih: 5 – 6 Temmuz 2014