Likya Yolu / 20 – 29 Ekim 2012

Likya Yolu’nun tamamı 509 km’dir. Bu mesafenin tamamını yürümek için bir aylık bir zaman dilimine ihtiyaç bulunmaktır. Bu etkinliğimizde, Likya Yolu’nun içerisinde bulunan parkurlardan bir bölümünü yürüyeceğiz…

20 Ekim Cumartesi: Yola çıkış

23.00 Taksim AKM

23.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi

21 Ekim Pazar / Dinlence, deniz ve planlama: Antalya’ya varıp kampa yerleştikten sonra kısa parkur yürüyüşü yapıp tüm parkurların bilgilendirmeleri yapılacaktır.

22 Ekim Pazartesi / Musa Dağı Geçişi: Bu parkur, Adrasan’dan Çıralı’ya doğru, Olympos antik kentinin bulunduğu Musa Dağı’nı aşarak ulaşıyor. Dik çıkış ve inişlerden oluşan bu parkur, 15 km’lik bir mesafeyi kapsıyor.

23 Ekim Salı / Adrasan – Gelidonya Feneri: Likya Yolu’nun en büyüleyici ve en vahşi parkuru olan bu parkur, Markiz Dağı’nın Akdeniz’e bakan eteklerinden, rüzgârların ıslık çaldığı kayalıklardan geçiyor. 15 km’lik mesafenin sonunda bulunan büyüleyici Gelidonya Feneri bütün yorgunlukları unutturacak nitelikte.

24 Ekim Çarşamba / Beycik Köyü, Ulupınar ve Yanartaş: Beycik Köyü’nden Ulupınar’a, buradan da Yanartaş’ı aşıp Çıralı’ya inen bu parkur görsel açıdan mükemmel nitelikte. Toplamda 15 km olan parkur, iniş ve çıkışlardan oluşuyor.

25 Ekim Perşembe / Adrasan – Sazak Koyu: Adrasan’dan Sazak Koyu’na giden parkurun gidiş – dönüş tamamı 17 km. Orman içi toprak araç yolundan oluşan parkurun manzara güzelliği eşsiz.

26 Ekim Cuma / Tahtalı Dağı Trans: Buraya kadar geldikten sonra, bu bölgenin en yüksek dağına (2.366 metre) çıkmamak olmaz. En zorlu yürüyüş gününde, en keyifli gururu yaşamak için Tahtalı Dağı’nın zirvesine yakın bir geçitten geçeceğiz. Beycik Köyü’nden başlayacak parkur, Emzikçeşme’yi geçtikten sonra Toros sedirleri arasından Yayla Kuzdere Köyü’ne iniyor. Toplamda 17 km’lik bir parkur bekliyor bizleri.

27 Ekim Cumartesi / Çıralı – Tekirova: Bugün, Akdeniz’e paralel giden patikadan uzun bir yürüyüşe çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Maden Koyu bulunuyor. Üçadalar manzarası eşliğinde 19 km yürüyeceğiz.

28 Ekim Pazar / Dönüş yolu: Sabah kahvaltısının ardından serbest gün. Akşamüzeri İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz.

29 Ekim Pazartesi: Günün erken saatlerinde İstanbul’da olacağız.

Detaylar: Aktif katılımlı bu etkinlik; kamp tesisi konaklamalıdır. Konaklamalar iki kişilik odalarda gerçekleşecektir.

Katılım bedeli: 990 TL + KDV’dir.

Fiyata dâhil olan hizmetler: Ana ve ara ulaşımlar, TP konaklama (sabah kahvaltıları, akşam yemekleri) ve rehberlik dâhildir. Yürüyüş günleri için kumanya hazırlanacaktır.

Fiyata dâhil olamayan hizmetler: Ana yolculuk boyunca yapılan harcamalar ve müze girişleri.

Son başvuru tarihi: 17 Ekim 2012 mesai saatleri bitimi.

Not: Temel yürüyüş kurallarını bilen ve yürüyüş temposuna sahip herkesin gerçekleştirebileceği bir etkinliktir.

Bu Turda Gerekli Malzemeler: Yürüyüş ayakkabısı, günlük kullanım için küçük sırt çantası, alın feneri ya da el feneri, matara, rüzgârlık veya yağmurluk, güneş gözlüğü ve güneş kremi, mayo ve kişisel temizlik eşyaları ve yürüyüş için baton.

Başvuru: Çok özel bu etkinlik için; sirtcantam@sirtcantam.com.tr, trekking@trekking.com.tr, trekking@trekkingturizm.com

0 (212) 245 79 66

Trekking Turizm, TÜRSAB 5239