Likya Yolu / 04 – 09 Kasım

Likya Yolu’nun tamamı 509 km’dir. Bu mesafenin tamamını yürümek için bir aylık bir zaman dilimine ihtiyaç bulunmaktır. Bu etkinliğimizde, Likya Yolu’nun içerisinde bulunan parkurlardan bir bölümünü yürüyeceğiz…

04 Kasım Cuma: Yola çıkış

23.30‘da Taksim AKM

24.00‘de Kadıköy Evlendirme Dairesi

05 Kasım Cumartesi: Dinlence ve planlama

Antalya’ya varıp kampa yerleştikten sonra kısa parkur yürüyüşü yapıp tüm parkurların bilgilendirmeleri yapılacaktır.

06 Kasım Pazar: Beycik Köyü, Ulupınar ve Yanartaş

Beycik Köyü’nden Ulupınar’a, buradan da Yanartaş’ı aşıp Çıralı’ya inen bu parkur görsel açıdan mükemmel nitelikte. Toplamda 15 km olan parkur, iniş ve çıkışlardan oluşuyor.

07 Kasım Pazartesi: Musa Dağı Geçişi

Bu parkur, Adrasan’dan Çıralı’ya doğru, Olympos antik kentinin bulunduğu Musa Dağı’nı aşarak ulaşıyor. Dik çıkış ve inişlerden oluşan bu parkur, 15 km’lik bir mesafeyi kapsıyor.

08 Kasım Salı: Adrasan – Gelidonya Feneri

Likya Yolu’nun en büyüleyici ve en vahşi parkuru olan bu parkur, Markiz Dağı’nın Akdeniz’e bakan eteklerinden, rüzgârların ıslık çaldığı kayalıklardan geçiyor. 15 km’lik mesafenin sonunda bulunan büyüleyici Gelidonya Feneri bütün yorgunlukları unutturacak nitelikte.

09 Kasım Çarşamba: Dönüş yolu

Sabah kahvaltısının ardından gece İstanbul’da olacak şekilde dönüşe geçiyoruz.

Detaylar:

Aktif katılımlı bu etkinlik; kamp tesisi konaklamalıdır.

Katılım bedeli: 750 TL + KDV’dir.

Fiyata dâhil olan hizmetler: Ana ve ara ulaşımlar, TP konaklama (sabah kahvaltıları, akşam yemekleri) ve rehberlik dâhildir. Yürüyüş günleri için kumanya hazırlanacaktır.

Konaklama: Kamp tesisinde yapılacak konaklama, iki kişilik bungalovda gerçekleşecektir. Tek kişilik bungalovun ekstra fiyatı günlük 50 TL’dir.

Fiyata dâhil olamayan hizmetler: Ana yolculuk boyunca yapılan harcamalar ve müze girişleri.

Son başvuru tarihi: 28 Eylül 2011 mesai saatleri bitimi.

Not: Temel yürüyüş kurallarını bilen ve ortalama yürüyüş temposuna sahip herkesin rahatlıkla gerçekleştirebileceği bir etkinliktir.

Bu Turda Gerekli Malzemeler: Yürüyüş ayakkabısı, günlük kullanım için küçük sırt çantası, alın feneri ya da el feneri, matara, rüzgârlık veya yağmurluk, güneş gözlüğü ve güneş kremi, mayo ve kişisel temizlik eşyaları, yürüyüş için baton.

Başvuru: Çok özel bu etkinlik için sirtcantam@sirtcantam.com

trekking@trekkingturizm.com

0 (212) 245 79 66