Kuzey Ege’de Festival Heyecanı

candarli

İzmir’in Dikili İlçesi’ne bağlı Çandarlı Beldesi’nde 16 – 17 Ağustos tarihlerinde 17. Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali gerçekleştirilecek.

Çandarlı Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde 16 Ağustos akşamı 22.30’da Gülşen, 17’sinde ise Ferhat Göçer sahne alacak. Trap atışları; tavla, dama ve satranç yarışmaları; yelken ve sörf gösterileri; en iyi bamya yetiştiriciliği yarışması gibi eğlenceli etkinliklerin düzenleneceği festivalin açılışı ise Manisalı Şehzadeler Mehter Takımı’nın yer aldığı kortej yürüyüşü ile yapılacak.

Geçen yıl ilk defa düzenlenen ‘En İyi Bamya Yetiştiriciliği Yarışması’nın bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek. Çandarlı Belediyesi ve Dikili Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek yarışmaya 60’ın üzerinde bamya yetiştiricisinin katılması bekleniyor.

bamya yarismasi

Sunuculuğunu Sevtuğ Kasapbaşoğlu’nun üstlendiği yarışmada, Türk Sanat Müziği Sanatçısı İsmail Özkan konser verecek. İsmail Özkan, sevilen şarkılarını Özgür ve Erdem İkilisi’nin eşlik edeceği konserde hayranları için seslendirecek.

Restorasyonu tamamlanan tarihi Zeytinyağı Fabrikası’nda bulunan Kültür Evi’nin açılışı yapılacak. 1800’lü yıllarda inşa edilen fabrikada açılacak olan Kültür Evi’nde her türlü sanatsal faaliyetlerin gerçekleştirilmesinin yanı sıra vatandaşlar kafeterya hizmetlerinden yararlanma imkânı bulacak. Kültür Evi’nin açılışının yapılmasının ardından ise müzik eşliğinde Erdal Demir ile şiir dinletisi gerçekleştirilecek.

Çandarlı Kültür ve Sanat Festivali’nin Kuzey Ege’nin en önemli festivalleri arasında yer aldığını ifade eden Çandarlı Belediye Başkanı Ahmet Dağdelen, “Festivalimiz, 16 yıldır aralıksız olarak gerçekleştiriliyor. Binlerce vatandaşımızın katılımı ile festivalimizi her yıl büyük bir coşkuyla düzenliyoruz. Bu yıl, festivalimize 100 binin üzerinde turist bekliyoruz. Hem konserlerimizde sahne alacak sanatçılarımızla hem de gündüz etkinliklerimizle çok güzel bir festival geçireceğimize inanıyorum. Festivalimize tüm Çandarlı’ları ve Çandarlı’yı sevenleri bekliyoruz” dedi.

festival afisi