Köyceğiz Portakal Çiçeği Bisiklet Şenliği Sona Erdi

Köyceğiz Kaymakamlığı’nın desteği ve himayesinde yürütülen, Köyceğiz Belediyesi ile birlikte dergimizin de paydaş olduğu 1. Köyceğiz Portakal Çiçeği Bisiklet Şenliği sona erdi. 1 – 3 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenen etkinliğe ülkemizin her tarafından gelen yaklaşık 200 kişilik bir gurup katılım sağladı.

koycegiz bisiklet mountainbiking

Etkinliğin ilk günündeki açılış; Köyceğiz Belediyesi ve Köyceğiz Belediyespor adına Nadi Pirci’nin konuşması ile başladı. Ardından, dergimizin Yayın Yönetmeni İsmail Şahinbaş, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale’nin açılış konuşmaları takip etti.

candir ekincik koyu parkuru

Tüm kurumlar adına bu şenliği organize eden dergimizin editörü Göktürk Günal’in rehberliğinde ilk günün programında bulunan Yuvarlakçay gezisi yapıldı.

bisiklet senligi

Şenliğin ikinci günü çok yoğun bir programla geçti. Köyceğiz’den başlayan etkinlik, Çandır Köyü’nde Kaunos, Kaunos Kral Mezarları ve Dalyan’nın kıyısındaki öğle yemeğinin ardından Çandır – Ekincik Koyu parkuru geçildi. Dik iniş ve çıkışları olan bu parkuru gurubun büyük bir çoğunluğu tamamlamayı başardı.

Ekincik Koyu’nda bisiklet gurubunu bir sürpriz bekliyordu. Dolunay eşliğinde geceyi Fuat Saka ısıttı. Müziğin güçlü sesi Fuat Saka’nın 2 saatlik sahne performansı yoğun günün tüm yorgunluğunu giderdi. Fuat Saka konserine civar yerleşimlerden çok sayıda ahali de katılım sağladı.

Son günün programı; Ekincik Koyu’ndan Sultaniye Kaplıcaları’na doğru dik bir çıkışla başladı. İkinci gününden tecrübe sahibi bisikletçiler için çok zor olmayan bu parkurun sonunda Sultaniye Kaplıcaları’nda yenen öğle yemeğin ardından; sıcak termal havuzlar ve çamur banyosu bisikletçilerin ilgi odağı oldu.

Gün ve şenlik, Sultaniye Kaplıcaları’ndan Köyceğiz’e doğru yapılan tekne gezisi ile sona erdi. 1. Köyceğiz Portakal Çiçeği Bisiklet Şenliği’nin görselleri www.mountainbiking.gen.tr internet sitesinde görülebilir.

Göktürk Günal