Kocaeli’nde Paintball Heyecanı Yaşanacak

paint-3

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Paintball Şampiyonası’nın 3. ayağı 13 Eylül Cumartesi, Kocaeli’nde başlayacak. İki gün sürecek olan 3. etap müsabakaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin gözde spor tesislerinden SEKA Sporcu Eğitim Merkezi’nin bahçesinde gerçekleştirilecek. Müsabakalar 08.00’de başlayacak.

 3. Ayak Kocaeli Kupası’na Türkiye’nin birçok bölgesinden paintballcuların yer aldığı 10 takım katılacak. Beş kişiden oluşacak takımlar, yarın (cumartesi) yarı final, pazar günü ise final müsabakaları oynayacak. Aynı gün derece alan takımlar belirlenmiş olacak. Müsabakalar sonucunda ilk üçe girmeye hak kazanan takımların sporcularına madalya ile takımlara kupa verilecek.

Türkiye Paintball Şampiyonası, Nisan ayında Gaziantep’te oynanan ilk ayak müsabakası ile start almıştı. İstanbul’da Ağustos ayında oynanan ikinci ayağın ardından Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu üçüncü ayağın Kocaeli’nde oynanmasına karar verdi. Söz konusu kararda Büyükşehir Belediyesi’ne ait SEKA Sporcu Eğitim Merkezi’nin (SEKASEM) paintball müsabakaları için her açıdan uygun olması etkili oldu.