Kocaeli’de 2012’nin En İyi Fotoğrafları Seçildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4 Mevsim Kocaeli 8. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın jüri sonuçları açıklandı. Yarışmada Sakarya’dan İsa Cıda, ‘Köprüden Geçenler’ isimli fotoğrafıyla birinciliği elde etti. 3 Kasım 2012 tarihinde SEKA Park Otel’de bir araya gelen seçici kurul, yarışmaya katılan 1819 adet eseri değerlendirmeye tabi tuttu.

Fotoğraf yarışmasının Servet Sezgin, Oktay Çolak, Cengiz Akduman, KASK Başkanı Cengizhan Günesen ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Polat’tan oluşan seçici kurulu, gönderilen eserleri titizlikle inceledi. TFSF temsilcisi Serdar Akyay’ın da eşlik ettiği değerlendirmede eleme turları sonucunda finale kalan eserler belirlendi.

Uluslar arası alanda ödüllere sahip fotoğraf sanatçılarının yer aldığı seçici kurul, finale kalan 9 eser arasında sıralamayı gerçekleştirdi. Yapılan gizli oylama neticesinde Sakarya’dan İsa Cıda, ‘Köprüden Geçenler’ isimli eseriyle birincilik ödülünü elde etti.

Bu yıl sekizincisi yapılan ve Türkiye’ye örnek olan 4 Mevsim Kocaeli Fotoğraf Yarışması’nda İstanbul’dan Devrim Özgün Ünlü, ‘İsimsiz’ kodlu fotoğrafıyla ikinci olmaya hak kazandı. Yarışmada üçüncülük ödülü ise Kocaeli’den ‘Yürüyüş’ isimli fotoğrafıyla Hasan Zer’e verildi.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve fotoğraf tutkunlarından her yıl artan bir ilgi gören 4 Mevsim Kocaeli Fotoğraf Yarışması’nda Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü, ‘Okul Bahçesi’ isimli eseriyle Kocaeli’den Arzu İbranoğlu’nun oldu. Jüri Özel Ödülü’nü ise Kocaeli’den ‘Bisikletçiler’ isimli fotoğrafıyla Erkan Üskan aldı.

Mansiyon ödülleri ise ‘Karda’ isimli fotoğrafıyla Kocaeli’den Murat İbranoğlu, ‘Kocaeli 7’ isimli eseriyle Kocaeli’den İlyas Akbulut ve ‘Soğuk’ isimli fotoğrafıyla Sare Kural’ın oldu. Yarışmanın seçici kurulu