Keman Konseriyle Bağbozumu

Şirket, Elmalı ovasının kuzey ve güney yamaçlarına kurduğu bağlarda 4 bin yıl önceki Likyalıların yaptığına benzer bir kutlama düzenledi. Antik bir şarabı yeniden diriltme felsefesiyle hareket eden Özkan Ailesi, bu yıl da yüksek kalitede şaraplık üzüm elde etti. Bağbozumuna da ‘şaraba en yakışan enstrüman’ diye tanımladıkları kemanlar eşlik etti. Sanatçı ikilisi, asmaların arasında dolaşarak üzüm toplamakta olan işçilere, dünyanın belli başlı kompozitörlerinin eserlerini çaldı.
 
 
Bağbozumuna katılan konuklar daha sonra şaraphanenin yanındaki kır kahvesinde geçen yıl üretilmiş şarapları tattılar. Konuklar bir yandan da bir üzüm denizine düşmüş olmanın verdiği keyifle asmalardan kendi elleriyle meyve kopardılar.
 
Likya Şarapları’na ait bağlarda 11 çeşit üzüm yetiştiriliyor. Şirket, asmaları dokuz yıl önce dikmiş olmasına karşın, kaliteyi yüksek tutmak amacıyla önceki üzümleri kullanmadı ve son bir yılda şarap üretimine geçti. ‘Antalya’nın Şarabı’ olarak yurt içine ve dışına pazarlanan Likya Şarapları, olağanüstü bir başarı göstererek, bir yıl içinde Fransa, İngiltere ve Avusturya’daki uluslararası yarışmalarda beş madalya kazandı.