Kazdağları’nda Homepati Okulu Başlıyor

kazdagi-2

Buğday Derneği, Bir Tohum Vakfı ve Homeopati Derneği ortaklığıyla gerçekleşecek olan Çamtepe Homeopati Okulu, 3 – 6 Ekim tarihlerinde Kazdağları’nda…

 Bütün dünyada en çok kullanılan alternatif tedavi yöntemi olan ve Dünya Sağlık Örgütü’nce de onaylanan homeopati, 300 yıl önce kurucusu Dr. Hahnemann’ın da belirttiği gibi; hastaya tanı ya da tedavi için hiçbir şekilde ‘zarar vermeden’, yalnızca hastanın sözel hikâyesine başvurularak uygulanan bir şifa yöntemidir. Genellikle daha ileri bir tetkik ya da inceleme gerekmemektedir. Ayrıca şu anda yurtdışından getirilen homeopati ilaçlarının maliyeti yüksek değildir.

Homeopati, her türlü fiziksel rahatsızlıkta kullanılabildiği gibi ciddi kronik hastalıklarda, ruhsal bozukluklarda ve modern tıbbın hastalık  olarak kabul etmediği ya da çaresiz kaldığı aklınıza gelebilecek her türlü sorunda başarıyla uygulanmakta ve bu başarısı bilimsel yöntemlerle de kanıtlanmaktadır.

Homeopati Derneği 7 yıldır doğal tıp ile ilgili bilgileri ülke çapında yaymak için seminerler düzenliyor. Ayrıca iki yıldır da Sağlık Bakanlığı’nın Alternatif Tamamlayıcı Tıp Komisyonu’nda çalışıyor, doktorlara da bu konuda eğitim veriyor.

Homeopati Okulu Programı:

3 Ekim

Homeopatiye giriş / Dr. Günnur Başar

Doğal Sağlık ve Hastalık

Homeopatinin Temel İlkeleri

Holistik Tedavi ve Konvansiyonel Tıp

Homeopati ile neleri tedavi edebiliriz? Bu tedavi yöntemini niçin tercih etmeliyiz?

4 Ekim

 Bazı temel Homeopatik Remediler / Elif Alın

 5 Ekim

Kadınlarda ve çocuklarda sık kullanılan Homeopatik Remediler / Günnur Başar

 6 Ekim

Acil durumlarda kullanılan Homeopatik Remediler

www.homeopatidernegi.org