Kayseri Kocasinan’da Ekolojik Pazar!

Kayseri Kocasinan Belediyesi, Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği ve Buğday Derneği destek ve danışmanlığında temmuzda açılacak %100 Ekolojik Pazar için başvurular başladı.

Ekolojik tarımı yaygınlaştırmak üreticiyi örgütlemek, teşvik etmek, pazarlama sorununu çözmek ve paralelinde tüketiciyi bilinçlendirmeyi gerektiriyor. Kayseri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen organik tarımın yaygınlaştırılması ve kontrolü projesi kapsamında üretime başlayan üreticilerin ürünlerinin pazarlanması sürecinde başlayan arayışın geldiği noktalardan biri de Kayseri Kocasinan Belediyesi ortaklığı ile yeni bir %100 Ekolojik Pazar projesi oldu.

Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği ve Buğday Derneği destek ve danışmanlığında gerçekleştirilecek proje ile ilgili başvurular, Buğday Derneği adına Batur Şehirlioğlu’na batur@bugday.org, Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği adına Yeşim Bekyürek’e bekyurek@mynet.com adresinden yapılabiliyor. Tüm başvuruların iki kuruma birden yapılması gerekiyor. Talepte bulunanlara gerekli formlar gönderilecek.

Kayseri %100 Ekolojik Pazarı bu yıl Temmuz – Ekim tarihleri arasında açık olacak. Arz ve talep durumuna göre 2014’te pazarın sürekli açık kalıp kalmayacağı proje ortaklarınca değerlendirilecek.

ekopazar