Karakoyunluların Anamas Göç Yolu

Karakoyunlular Antalya’dan Sanlı Beli’ni takip ederek yüzyıllardır Isparta’nın Aksu İlçesi sınırları içerisinde bulunan Anamas Bölgesi’ne göçerler. Her yıl Mayıs ayında gerçekleşen bu göçün tamamı 135 km’dir. Bu etkinliğimiz boyunca Anamas Göç Yolu’nun 110 km’sini göçer aile birlikte yürüyeceğiz.

Program: 25 Mayıs 2013 Cumartesi günü başlayarak, 2 Haziran Pazar gününe kadar olan zaman dilimi boyunca, Yörük ailesi ile sürüyü Anamas Çayır Yaylası’na birlikte götüreceğiz. Tüm program, Yörük ailesinin geleneksel göç rotasında, zaman ve temposunda gerçekleşecek. Etkinlik boyunca, ağır yük eşyalarımızı tüm hafta boyunca yanımızda bulunan bir araç taşıyacak. Yürüyüşler küçük bir sırt çantası eşliğinde olacak. Tüm konaklamalar çadırda ya da isteğe bağlı olarak doğal ortamda gerçekleşecek. Yemekler hep birlikte yapılacak. Kısaca Yörük gibi yaşanacak…

25 Mayıs Cumartesi saat 10.00, Antalya’da toplanma: Etkinlik Antalya’nın Serik İlçesi’ne bağlı Gebiz Beldesi’nde başlayacak. Antalya’da Otogar ve Havalimanı buluşma noktaları. Bu iki bölgeden toplanacak ekip, bir araç ile Haskızılören Köyü’ne hareket edecek. Yörük ailesi ile burada buluşacağız.

2 Haziran Pazar günü etkinlik Anamas Çayır Yaylası’nda sona erecek: Buradan bir araç ile Isparta şehir merkezine ve Antalya’ya isteğe göre transferler yapılacak. Antalya’dan uçak ile bölgeden ayrılmak isteyen ekip, uçak biletlerini en erken 2 Haziran Pazar günü saat 19.00’a almaları gerekmektedir.

Detaylar: Aktif katılımlı bu etkinlik; çadır konaklamalıdır. Tuvalet ve banyo gibi gereksinimler doğal ortamlardan sağlanmaktadır. Bu etkinlik Digiturk İZTV tarafından Sırtçantam belgesel kuşağına konu edilecektir.

Katılım bedeli: 850 TL + KDV’dir.

Fiyata dâhil olan hizmetler: Ara ulaşımlar, sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri ve rehberlik dâhildir.

Fiyata dâhil olamayan hizmetler: Ana ulaşımlar.

Tur tarihi: 25 Mayıs – 2 Haziran 2013

Son başvuru tarihi: 17 Mayıs 2012 mesai saatleri bitimi.

Not: Temel yürüyüş kurallarını bilen ve ortalama yürüyüş temposuna sahip herkesin rahatlıkla gerçekleştirebileceği bir etkinliktir.

Bu Turda Gerekli Malzemeler: Yürüyüş ayakkabısı, günlük kullanım için küçük sırt çantası, alın feneri ya da el feneri, matara, rüzgârlık veya yağmurluk, çadır, uyku tulumu, mat, güneş gözlüğü ve güneş kremi, mayo ve kişisel temizlik eşyaları ve yürüyüş için baton.

Başvuru: Çok özel bu etkinlik için; sirtcantam@sirtcantam.com.tr, trekking@trekking.com.tr.