İznik ‘Kendini Bilme’ Konferansı

İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesi desteği ile Organik Ev Doğa Kültür Sanat Evi ve Denge Ekoloji Derneği tarafından yüzyıllar boyu birçok medeniyetin ve inancın çekim merkezi olmuş olan Bursa’nın İznik İlçesi’nde bu yıl ilk olarak ‘Kendini Bilme’ konferansı düzenlenecek.

7 Mayıs’ta düzenlenecek ‘Kendini Bilme’ konferansında, alanında uzman birçok konuşmacı bir araya gelecek, bedensel zihinsel ruhsal olarak arınmak ve kendi potansiyelin farkına varmak isteyen dinleyicilerle buluşacak.

Yüzyıllar boyunca insanoğlunun kendini arayışı hiç durmadan devam etti. Maddenin manaya üstün geldiği bu çağda kendi gerçekliğini unutan insanın en büyük ihtiyacı unuttuklarını hatırlamak oldu. İnsanı hayallerinin peşinde koşmaktan alıkoyan dış dünyanın tüm engellerine rağmen hayal kurmaktan vazgeçmeden kendimiz olabilmek, zamandan bağımsız yolumuzu bulabilmenin zorluğu her geçen gün arttı.

iznik kendini bilme konferansi

Ruh & Zihin & Beden Bütünlüğünde ‘Kendini Tanıma’ Söyleşileri

Kendi gerçekliğini arayan, hayal kuran ve kurduğu hayallerin peşinde koşma cesaretine sahip, hayaline ulaşmak isteyenlere ilham kaynağı olmuş, farklı alanlarda içsel hedeflerine ulaşmak için yola çıkmış birbirinden değerli konuşmacıların yer alacağı ‘Kendini Bilme’ konferansı, ilk adımını 7 Mayıs’ta İznik’te atacak.
‘Kendini Bilme’ yolculuğunun ruh-zihin-beden bütününde farklı rotalarından bahsedecek olan konuşmacılar ilham konuşmaları ile katılımcılara kendilerini yeniden keşfetmenin kapılarını açacak.
Kendini keşfetme yolculuğunda ilham almak isteyen, hayal kuran, ‘kendi potansiyelini fark etmiş’ buna ulaşmaya hazır olan herkesin katılımına açıktır. Etkinlik ücretsizdir.

Program:
Yer: İznik Kaymakamlığı Seminer Salonu, Bursa
Tarih: 7 Mayıs 2016
Saat: 09.30-17.30

Konferans Konuşmacıları ve Konular:

İztv Belgesel Yapımcısı & Gezgin İsmail Şahinbaş / ‘Doğanın Sessizliğinde, Sırra ve Kadim Bilgilere Kulak Verme, Kendini Keşfetme.’
Nöroloji Uzmanı Dr. Mustafa Erim / ‘Beyin, Düşünme, Nasıl Karar Veriyoruz? Nasıl Kendimizi Tanıyoruz?’
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Yar. Doç. Fuat Kökek-Duygu G. Kökek / ‘Çamurun ve İnsanın Ortak Serüveni.’
Jinekoloji Uzmanı Dr. Ayşe Duman / ‘Evrende Kadının Yeri, Kadınlığın Gücünün Yeniden Keşfi.’
Nefes Terapisti Yazar Nesrin Dabağlar / ‘Nefesin bedendeki kusursuz geometrisi ve Ruhsal-bedensel denge.’
Yazar Burçin Alpacar Seskır/ ‘Kendini Keşif Yolculuğunda Evrenin Sevgi Boyutuna Tutunma Sanatı.’
Yazar Osman Yorulmaz / ‘Neden İznik? İznik’in Bilgelik Dolu Bilinmeyen Tarihi.’

Detaylı program ve kayıt için: www.kendinibilme.org
İletişim için: info@organikevmisi.com

Organik Ev Doğa Kültür Sanat Evi Hakkında: Organik Ev; taşa toprağa dokunup dağ havası soluyarak, doğal katkısız beslenerek, şehir hayatının tüketiciliğinden uzak kendi kendine yeten ekolojik bir hayat kurmak ve özüne dönmek isteyen bir grup arkadaşın Bursa Uludağ eteklerinde 2 bin yıllık bir köyün 100 yaşındaki bir kerpiç evinde başlattığı bir ekolojik girişimdir. Organik Ev; kendi ürününü üretmeye, yıl boyunca ekoloji, anne-çocuk, kendin yap atölyeleri ve seminerleri düzenlemeye, köy menüsünden oluşan mutfağında hizmet vermeye devam etmektedir.