ist5days

Dünya Üzerinde iki kıtada birden yapılan tek oryantirig organizyanu olan bu etkinlik, dünya sıralamasına puan veren (WRE-World Ranking Event) statüsündeki

“ist5days” İOG (İstanbul Orienteering Spor Kulübü Derneği) tarafından organize ediliyor.

PROGRAM

3 Kasım Geliş ve Kayıtlar

4 Kasım Uzun Mesafe, Avrupa, Belgrad Ormanı

5 Kasım Orta Mesafe, Asya, Alev Okulları, Ömerli

6 Kasım Klasik Mesafe, Asya, Büyükada

7 Kasım WRE*, Orta Mesafe, Avrupa, Belgrad Ormanı (WRE: dünya sıralamasına puan veren)

8 Kasım Süper Hız, Kapalıçarşı, Çemberlitaş

Madalya Töreni, Kapanış Töreni

2008 5days yarışları, 34 farklı kategoride düzenlendi ve 5 kıta 27 ülkeden, 700 sporcu mücadele etti. Başlangıcından bu güne katlanarak artan katılım, yarış organizasyonu açısından belli zorlukları da beraberinde getirse de, İSTANBUL 5 gün yarışları adına çok onur ve gurur verici bir gelişme.

Bu sene yarışlara yaklaşık 32 ülkeden, yaşları 10 ile 75 arasında değişen 1028 sporcu kesin kayıt yaptırmış durumda.

Yarışmada zaman ve kontrol mekanizması için, hataya yer bırakmayan, SportIdent elektronik zaman hesaplama sistemi kullanılıyor.

Yarış süresince, yabancı misafirlerimize çeşitli aktiviteler düzenleniyor. Bunların en ilginci gece düzenlenen yemekli gemi gezisi. Etkinlikte bir de eğlence için oryantiring parkuru hazırlanacak.

Ülkemizin en büyük ve tek uluslararası oryantiring organizasyonu olan İstanbul 5 gün yarışları, beş gün boyunca, beş ayrı etap halinde koşulacaktır. Bu etaplarda sporcular için olduğu kadar oryantiring ile yeni tanışacaklar için de parkurlar olacaktır.

Ayrıntılar: http://www.ist5days.com/ adresinden takip edilebilir.