İş Bankası 80. Ormanını Osmaniye’de Kurdu

Türkiye İş Bankası’nın, 2008 yılından bu yana yürüttüğü Türkiye’nin en büyük kurumsal ağaçlandırma projelerinden biri olan ‘81 İlde 81 Orman’ projesinin 80. Ormanı Osmaniye’de kuruldu. Osmaniye ormanı için düzenlenen törene yerel yöneticiler, Banka çalışanları, TEMA Vakfı yetkilileri, gönüllüler ve ilköğretim öğrencileri katıldı.

İş Bankası’nın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile TEMA Vakfı işbirliğinde Aralık 2008’de başlattığı ve Türkiye’nin en büyük kurumsal ağaçlandırma projelerinden biri olan ‘81 İlde 81 Orman’ projesinin yeni ormanı Osmaniye’de kuruldu. Osmaniye’deki ‘İş Bankası Ormanı’ için 12 Kasım Pazartesi günü düzenlenen fidan dikim törenine, Banka çalışanları, yerel yöneticiler, TEMA Vakfı çalışanları, TEMA gönüllüleri ve öğrenciler katıldı.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde bulunan 20 hektarlık alana 30 bin kızılçam fidanı dikildi.

‘81 İlde 81 Orman’ projesi bu yıl tamamlanacak

İş Bankası’nın Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile TEMA Vakfı işbirliğinde yürüttüğü ‘81 İlde 81 Orman’ projesinde bugüne kadar 79 ilde fidan dikimi gerçekleştirildi.

İş Bankası’nın, yaşanabilir bir çevre yaratmak, ekonomik sürdürülebilirliği sağlamak, doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmak, ormansızlaşma ile bağlantılı çevre sorunlarına dikkat çekmek ve başta çocuklar olmak üzere kamuoyunun çevreye ilişkin konularda bilinçlenmesini desteklemek amaçlarıyla başlattığı projenin dikim aşaması 2012 yılı sonunda tamamlanacak ve bakımlara ise 5 yıl boyunca devam edilecek.