İmecevi’nde Kerpiç Duvar, Hasat ve Gıda Üretimi Kampı

imeceevi sirtcantam

İmeceevi, 15 gün önce yaptığı kerpiç tuğlalardan depolarına duvar öreceği, sebze meyve hasadına ve ürünlerden gıda üretimine devam edeceği yeni bir kampa daha hazırlanıyor. İmeceevi’nden 7 – 14 Eylül tarihleri için yapılan çağrı şöyle:

İncir ağaçlarımızın son meyvelerinden şekersiz reçel, son deli eriklerden çok ekşi marmelat ve erik kurusu, sumak kurutma, ekşi ve baharat yapımı, domates kurutma ve salça bu haftanın üretimleri. Bu esnada nohut mayasından tam buğday ekmeği yapımı, hayvanların ve bahçelerin bakımı, toprak sıva tamir işleri, çocuk havuzu yapımından hangisi ile ilgiliyseniz üretim kampımıza bekleriz.

Her katılımcının mevcut deneyimlerini de paylaştığımız sohbetler, seminerler ve yoga faaliyetleriyle doğal deterjan, dağ başında elektrik üretimi, her daim çayı ve yiyecekleri odun ateşinde yapmak, dolayısıyla odun hazırlamak, buzdolabı olarak kullandığımız 15 metrelik kuyumuza torbaların, sepetlerin indirilip çıkarılması gibi günlük sıradan işlerin, sade yaşamımızın parçası olmak için internet sitemizin ‘ziyaret’ sayfasını okuyarak koşulları anladığınıza dair mektubunuzu bekleyeceğiz.

Her kampta 10 kişinin özellikle iletişim açısından yeterli olduğunu yaşarak deneyimledik. Bu nedenle kayıtları başvuru önceliğine göre yapıyoruz. Çadır ve burslu başvurularındaki esnememiz her zaman var. Bu arada çocuklarınız ya da yeğenleriniz varsa bu ‘başka bir tatili’ onlara hediye edin. Özellikle ergenleri unutmayın. Onların bu üretimlere tanık olmaya, ‘farklı’ sosyal farkındalıklara daha çok ihtiyacı var!

İmece’den selamlar.

www.imeceevi.org