İFSAK’tan 3. Genç Fotoğrafçılar Festivali

50. yaşını kutlamaya hazırlanan İFSAK, bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek Genç Fotoğrafçılar Festivali ile fotoğrafa gönül vermiş gençleri bir kez daha bir araya getiriyor. 15–31 Ekim tarihleri arasında, 30 yaş ve altındaki tüm genç fotoğrafçılara çalışmalarını sergileme/sunma imkânı sağlayacak festivalde ‘şehir’ teması işlenecek ve gençlerin şehir den ne anladıkları sorgulanacak.

3. Genç Fotoğrafçılar Festivali kapsamında, karma sergiler, bireysel sergiler, misafir sergiler ve dia gösterileri olmak üzere 4 tip sergi/gösteri düzenlenecek. Tüm bu sergi ve gösteriler, Türkiye’nin dört bir yanından gelen fotoğraflardan oluşacak ve İstanbul içindeki 20’yi aşkın mekânda gerçekleşecek.

Neden ‘şehir’?
İFSAK yetkilileri, tema hakkında şu açıklamayı yapıyorlar: “Şehir hayatı kafa karıştırıcıdır. Değişimiyle, gelişimiyle, içinde barındırdıklarıyla, imkânları ve imkânsızlıklarıyla şehirler, insanları kendisine bağlar. Sıkıntısını ve heyecanını bir arada yaşatır. Kalabalık bazen gürültüyü getirir, bazen eğlenceyi. Her insanın yaşadığı şehri algılayışı farklıdır. İçinde yaşadığımız, her an soluduğumuz şehir havasından neler kapıyoruz, şehrimiz bize neler sunuyor, biz ona ne sunuyoruz, şehirler bize ne katıyor, bizden neler alıp götürüyor, şehirde nasıl yaşanıyor? Şehir, insanı ne gibi çelişkilere düşürüyor?”

İFSAK, 30 yaşını geçmemiş ve fotoğrafa gönül vermiş herkesi fotoğraflarıyla beraber bu festivalin bir parçası olmaya davet ediyor. Katılım için iletisim@ifsak.org.tr adresinden iletişime geçilebiliyor. Fotoğraf teslimi için son tarih 15 Eylül olarak belirlenmiş bulunuyor.