Her Güne Bir Ahi

safranbolu sirtcantam

Hemen her gün bir etkinlik söz konusu, çağrılı olduklarıma katılıyorum. Ayrıca bu hafta ‘Ahilik Haftası’ydı ve Arslanlar’daki bakkal dükkânın da mesleğin rekabete dayalı zor koşullarına karşın marketlerle boy ölçüşen çeşitlilikteki ürünleri ve kaliteli hizmet sunumuyla İsmail Turgut ağbimiz ‘Yılın Ahi’si seçildi.

Yılın ahisi ödülü İsmail abimize çok yakıştı. İsmail Ağbi şiirler yazıyor ve her türlü etkinliğe katılıyor. Sağlık içinde uzun ömürler diliyorum. Ellerinden öpüyorum.

Bağbozumu Şenliği’nde Cumhuriyetimizle yaşıt Yazıköylü Cafer Oel ağabeyimizi görünce çok duygulandım. Koltuk değnekleriyle katıldığı bu şenlikte gönüllerimizin birincisiydi Cafer Ağabey… Ona da sağlıklar diliyorum ve ellerinden öpüyorum.

Gerek Bakkal İsmail Turgut, gerekse üzüm yetiştiricisi Cafer Oel ağabeylerimizin en çok sevdiğim yanları mütevazı oluşları; kesinlikle reklamı sevmemeleri ve halkın içinde yaşamaları…

Gelecek yıl Aşçı Niyazi, Osman Şenol, Aşçı Satı, Muhsin Uz ağbilerimiz Coşkun Helvacıoğlu unutulmaz herhalde… Ömürleri şed kuşanmakla geçen bu esnaflarımıza sağlıklı günler diliyorum.

Aytekin Kuş