“Hala Hatırlıyorum”

Adalar Müzesi’nin 2013 sergi serisinin ikincisi araştırmacı yazar Dr. Akillas Millas’ı ağırlıyor. 29 Haziran’da Büyükada Çınar Müze Alanı’nda açılışı yapılacak olan sergi, 1970’den beri Atina’da yaşayan Adalı Akillas Millas’ın nadir koleksiyonlardan Adalar külliyatını içeriyor. Sergide Millas’ın çizimleri, kartpostallar, fotoğraflar, resimler ve yazıların yanı sıra ‘Hala Hatırlıyorum’ isimli bir de belgesel film yer alıyor.

halahatirliyorum

 

Adalar Müzesi 2013 yılında birbirinden zengin içeriklere sahip sergilerle Adalar yaşamını canlandırmayı sürdürüyor. Sergilerin ikincisi Büyükadalı yazar Akillas Millas’ın kadim ada yaşamını belgeleyen kartpostallar, fotoğraflar, resimler ve yazılarından oluşan ‘Hala Hatırlıyorum’ (I Still Remember) olarak belirlendi. 29 Haziran Cumartesi saat 15.00’da açılışı yapılacak olan sergi Büyükada Çınar Müze Alanı’nda ziyaretçileriyle buluşacak. Sergide ayrıca yapımını Adalar Müzesi’nin üstlendiği ‘Hala Hatırlıyorum’ belgeselinin gösterimi yapılacak.

hala hatirliyorum sergisi

Küratörlüğünü Akillas Millas ve Müze küratörü Deniz Koç’un, sergi tasarımını ise Sera Dink’in üstlendiği ‘Hala Hatırlıyorum’ sergisi, 1934 yılında İstanbul’da doğan ve 27 yaz mevsiminin yanı sıra çocukluk ve gençlik yıllarının tamamını Büyükada’da geçiren asıl mesleği doktorluk olan araştırmacı yazar Akillas Millas Türkiye’de özellikle futbolculara ilk menüsküs ameliyatlarını yapan cerrah olarak da tanınır.

Ücretsiz ziyaret edilebilecek sergi 29 Haziran’dan itibaren Adalar Müzesi Büyükada Çınar Müze Alanı’nda tam bir yıl açık olacak.