Gelecek, Fütüristler Zirve’sine Gelecek

Gelecek, değişiklikleri nasıl ele alacağımız, fikirlerimiz, çözüm önerilerimiz, uzgörülerimiz dünyanın takip ettiği iki ‘Gelecek Yorumcusu’ Jerome C Glenn ve Ramez Naam ile Fütüristler Zirvesi’nde tartışılacak.

Vodafone ana sponsorluğu ve Unilever’in resmi sponsorluğunda,  21 Eylül 2011’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda, MMI / Marketing Türkiye ve Fütüristler Derneği’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan Fütüristler Zirvesi dünyanın takip ettiği iki önemli konuşmacıyı ağırlayacak.

Fütüristler Zirvesi’nin konuşmacıları Birleşmiş Milletler Milenyum Projesi Başkanı, Gelecek Durum Endeksi Proje Direktörü Jerome C Glenn ve Profesyonel Teknolojist Ramez Naam.

Jerome C Glenn

Açılış konuşmalarını Vodafone CEO’su Serpil Timuray ve Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı  Cem Tarık Yüksel’in yapacağı Zirve’nin bir diğer keynote’u, onur konuşmacısı ise Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış.

Bireyler, kurumlar ve toplumlar olarak anlamaya, uzgörmeye, hazırlık yapmaya çalıştığımız en önemli olgu ‘Gelecek’e pencere açacak olan Zirve, Gelecek için bugünden farkındalığımızı geliştirelim diyecek.

Fütüristler Zirve’sinde Vodafone, geleceğe ışık tutmak amacıyla, destek verdiği bağımsız platform ‘The Future Agenda Programı’nın Zirve izdüşümü ‘Gelecek Gündemde’ paneline odaklanacak. Unilever ise ‘Sürdürülebilir Yaşam Planı’ ile bir yandan içinde bulunduğumuz gezegene saygı gösterirken diğer yandan herkesin keyifli ve iyi bir yaşam sürmesine yardımcı olmayı hedefleyen çalışmalarını açıklayacak.

Ramez Naam

Daha iyi bir yaşam için sorumluluk alarak pek çok sosyal projeye imza atan iki büyük kurum, marka; Vodafone ve Unilever; Zirvede önümüzdeki on yıl içerisinde dünyada karşımıza çıkacak büyük sorunları ele alarak çözüm odaklı bir yaklaşım geliştirmek üzere yaptıkları çalışmaları paylaşacaklar.

Zirve’nin son bölümünde Nuri Çolakoğlu’nun yöneteceği ‘Gelecek Gündemde’ Paneli ile yeni gerçeklikte bireylerin ve kurumların geleceğe hazırlık stratejilerini oluşturmalarına katkıda bulunacak sorular irdelenecek.

Zirve, bireyleri ‘gelecekte neler olabilir?’ Sorusu üzerinde etkin ve cesur düşünmeye, fırsat ve tehditleri tartışmaya teşvik edecek. Gelecekte iletişimin, erişimin, sürdürülebilirliğin, kısacası yaşam ve mutluluğun  ‘Gelecek Gündemde’ başlığı altında sorgulanmasına ve yanıtların bulunmasına ışık tutacak.