Ekolojik Kahvaltılı Basın Toplantısı

Yerel yönetimlerin işbirliğiyle, Buğday Derneği destek, danışmanlık ve denetiminde kurulan %100 Ekolojik Pazarlar çevre bilincine sahip insanların tercihi oldu. İlk pazar, 2006’da Şişli’de kuruldu. Daha sonra Antalya ve Samsun’da ve son olarak da Kartal’da kurulan %100 Ekolojik Pazarlar, ekolojik / organik ürünün, toplumun her kesiminden geniş kitlelere yayılmasını sağlamakla kalmadı, sağlıklı ve güvenli alışverişin de adresi haline geldi. Bugün %100 Ekolojik Pazarlar, gerek GDO’dan gerekse tarımsal ilaçlardan sakınmanın en güvenli yolu. Ancak bu yolla artan ekolojik ürün talebi, ekolojik ürünün pazarlanmasında güvenlik ve denetimin önemini bir kez daha gündeme getiriyor.

Bu nedenle Buğday Derneği, %100 Ekolojik Pazar standartlarını oluşturarak belediyelere eğitim, danışmanlık, denetim ve halkla ilişkiler desteği vermeye başladı. Bu standartlar sayesinde artık %100 Ekolojik Pazar modelini benimseyen yerel yönetimler, Buğday Derneği güvencesiyle, sağlıklı gıda ve güvenlik standartlarını sağlamış olacaklar.

Tarih: 17 Ocak 2010 Pazar

Saat: 11.00

Yer: Kartal %100 Ekolojik Pazarı Etkinlik Çadırı

Kartal Meydanı, Kaymakamlık Binası yanı. Kartal Baba alt geçidi sahil çıkışı sağ, Kartal tren istasyonu sahil çıkışı sol tarafta.