Duyduk Duymadık Demeyin, Buğday Ekolojik Yaşam Rehberi Çıkıyoooor!

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği tarafından hazırlanan rehber, üç ayda bir, yani mevsim dönümlerinde yayınlanacak. Rehber satılmayacak, Buğday Derneği üyelerine ve ilgi gruplarına ücretsiz olarak dağıtılacak.

Rehber, doğayla dost yaşamak isteyenler için bir eko-daş olmayı amaçlıyor. Bu nedenle de herkesin yapabileceği pratik bilgilere ve güncel haberlere ağırlık veriyor. Rehberin sonbahar sayısında bahçe veya balkonunuzu kışa hazırlamaktan tutun, ekolojik dünyasındaki son gelişmelerden doğal tıbba kadar pek çok konu Ekolojik Yaşam Rehberi’nin radarına giriyor. Piyasadaki bazı ürünler uzmanlara test ettiriliyor, mevsimlik ürünlerle yapılan yiyecekler Tijen İnaltong’un kalemiyle lezzete bürünüyor.
 

Rehber akıllarda soru işareti yaratan güncel konulara da yer veriyor. Örneğin rehberin sonbahar sayısında televizyonlarda gösterilen tüketimi artırma amaçlı ‘alın verin, ekonomiye can verin’ reklâmları işleniyor. Bunun yanı sıra son zamanlarda tüm dünyayla birlikte Türkiye’de de popülerleşen permakültür (kalıcı tarım) de ele alınan konulardan biri.

Buğday Ekolojik Yaşam Rehberi ekibi, samimi, doğal ve kolay okunan, ama hepsinden önemlisi doğal felaketler karşısında kendini çaresiz hisseden insanların “peki ben ne yapabilirim?” sorusuna cevap verebilen bir rehber çıkarmak için kolları sıvadı. Buğday Derneği’ne üye olmak ve Buğday Ekolojik Yaşam Rehberi’ni edinmek isteyenler web sitesinden üyelik formunu doldurabilir veya selma@bugday.org adresine e-mail atabilirler.

Buğday Ekolojik Yaşam Rehberi, Buğday Derneği’nin sürdürülebilir bir gelecek için her mevsim başında toprağa atacağı tohumlardan biri.