Dünya Basın Fotoğrafları 2011 Sergisi, TNT Ekspres Katkılarıyla Türkiye’de

İnsana ve topluma yatırım yapan TNT Ekspres, haberi ve yaşamı aynı karede buluşturan dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmasına desteğini sürdürmeye devam ediyor. TNT Ekspres’in 2003 yılından beri taşıma sponsoru olduğu World Press Photo 2011 Sergisi (Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi) Türkiye ayağı bu sene 6 – 28 Eylül’de Forum İstanbul’da düzenleniyor.

Her yıl tekrarlanan, dünyanın en çok ilgi çeken ve izlenen sergisi ‘World Press Photo 2011’ (Dünya Basın Fotoğrafları 2011 Sergisi) TNT Ekspres’in katkılarıyla İstanbul Forum’a konuk oluyor. TNT Ekspres Türkiye’nin taşıma desteği verdiği ve dünya foto muhabirliğinin bir yıllık güncesi sayılabilecek fotoğrafların yer aldığı World Press Photo Sergisi, 6 Eylül’den 28 Eylül’e kadar fotoğraf severler tarafından Forum İstanbul’da izlenebilecek.

2011 yılı boyunca gezici sergi ile izleyiciye unutulmaz bir deneyim yaşatan World Pres Photo’nun sıradaki durağında; doğa, spor, portre genel haberler, spot haberler, güncel konular, günlük yaşam, sanat ve eğlence gibi dallarda ki ödüllü fotoğraflar İstanbullular ile buluşacak. Her yıl dünyanın dört bir yanından; foto muhabirleri, ajans, gazete ve dergiler tarafından yarışmaya gönderilen etkileyici fotoğraflar 19 kişilik bağımsız uluslararası bir jüri tarafından 9 farklı kategoride değerlendiriliyor. 2011 yılında ki yarışmaya ise 125 ülkeden 5.691 fotoğrafçı tarafından gönderilen 108.059 fotoğraf katıldı.

Ödüllü fotoğrafların yer aldığı World Press Photo Sergi açılışı, Riccardo Venturi’nin ‘Dünya’dan Sıcak Anlar’ sunumuyla gerçekleşecek. Aynı zamanda Riccardo Venturi ile 6 – 7 Eylül tarihlerinde ‘Fotojurnalizm Üzerine’ atölye çalışmaları da düzenlenecek. Çocuklara yönelik ‘Basın için Spor, Spor için Basın’ atölye çalışmasının yanı sıra etkinlikler kapsamında ‘Fotoğraf’ın F’si’ paneli de sergiye katılanlar tarafından izlenebilecek. Sergi kapsamında 24 – 25 Eylül tarihlerinde düzenlecek son etkinlik ise, herkese açık ödüllü Foto – Maraton yarışması organizasyonu olacak.