Contemporary İstanbul’da Açılacak

Klasik ve çağdaş sanat alanında pek çok projeye destek olan Yıldız Holding, bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Türkiye’nin en geniş kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul’un ortak sponsoru oldu.

Bu yıl 22 – 25 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenecek Contemporary İstanbul’da açılacak olan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, çocuklara dört gün boyunca kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir sanat ortamı sağlayacak.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek bir sanat fuarında çocuklar için atölye açan Yıldız Holding, bu geleneğini bu yıl da devam ettiriyor. Türkiye’nin en kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul’a ortak sponsor olan Yıldız Holding, fuarda açacağı Ülker Çocuk Sanat Atölyesi ile büyüklerin yanı sıra, küçük sanatseverleri de çağdaş sanatla tanıştıracak.

Bu yıl 22 – 25 Kasım 2012 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ve İstanbul Kongre Merkezi Fuar Alanı’nda düzenlenecek Contemporary İstanbul, 55’i yurtdışı, 45’i yurt içi olmak üzere 100 çağdaş sanat galerisi ve 600 sanatçıyı ağırlamanın yanı sıra fuar boyunca çağdaş sanatın tartışılacağı CI Dialogues Konferans Serisi, özel davetler, açılış ve kapanış partileri gibi yan etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Contemporary İstanbul’un ‘çocuk’ bölümünü sahiplenen Yıldız Holding, geçen yıl başlattığı Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ni burada da çocukların hizmetine sunacak. Atölye, fuarı ziyaret edecek çocukların, çağdaş sanatı, yazı, resim, kolaj, enstalasyon, video ve dijital gibi çok farklı uygulamalarla deneyimlemelerini sağlayacak.

Hem eğlenceli hem de öğretici atölye çalışmalarına katılan çocuklar, boya ve tuvalin yanı sıra farklı malzemelerle yaptıkları sanat eserlerini sergileme imkânı da bulacak.  Bu yıl Yıldız Holding sponsorluğunda açılan Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı: Burhan Doğançay Retrospektifi kapsamında da açılan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde çocuklar, çağdaş Türk sanatının en büyük ustalarından Burhan Doğançay ile tanışma ve sohbet etme imkânı da bulmuştu.

Contemporary Istanbul Hakkında

Türk çağdaş sanatının yanında çevre ülkelere de ev sahipliği yaparak İstanbul’u merkez haline getirmeyi amaçlayan Contemporary Istanbul, bu sene “New Horizons – Yeni Ufuklar” bölümünde Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinden galerilere, sanatçılara, küratörlere, sanat eleştirmenlerine ve koleksiyonerlere yer veriyor.

Hollanda – Türkiye diplomatik ilişkilerinin 400. Yılı kutlamaları kapsamında, Mondriaan Fund ve Hollanda Konsolosluğu’nun desteğiyle Hollandalı galeriler fuar sırasında Hollanda’dan çağdaş sanatı temsil edecekler.

Ayrıntılı bilgi için: Leyla Şen / Yıldız Holding Kurumsal İletişim

Tel: 212 – 274 29 33 / 533 – 223 69 78