Cihangir’de Sanat, Zanaat ve Tasarım Bir Arada

04 Ekim 2009 Pazar günü 13.00–19.00 saatleri arasında Roma Bahçesi’nde kurulacak pazarda sanat, tasarım ve zanaat ürünleri meraklılarının beğenisine sunulacak.

Cihangir Güzelleştirme Derneği’nin önerisi üzerine Beyoğlu Belediyesi’nin çalışmaları ile semt içinde nefes alınacak bir rekreasyon alanına dönüştürülen park alanı sayesinde Cihangir’liler ve İstanbullular, benzersiz İstanbul manzarasına hakim bir set üzerinde dolaşabilecekleri, spor yapabilecekleri bir parka kavuşmuşlardı.

Parkın işlevini yaz kış sürdürebilmesi için de gerek Cihangir Güzelleştirme Derneği üyelerinin, gerekse de dernek destekçilerinden ARTANE ve KATALIST’in gönüllü çabalarıyla PAZ-ART adıyla sanatçı ve tasarımcıları bir araya getiren etkinlik düzenlenmeye başlandı. Yaz nedeniyle ara verilen PAZ-ART sonbahar döneminde 04 Ekim 2009 Pazar günü İstanbullularla tekrar buluşacak.

Hava koşulları elverdiği sürece, 11 Ekim ve 25 Ekim Pazar günleri tekrarlanması planlanan Paz-Art, İstanbul’daki tasarımcılar arasında öne çıkan isimleri ve sanatçıları bir araya getiriyor.

Bitki çaylarından, doğal meyve sularına, ev yapımı yemeklerden nefis tart ve keklere çeşitli yiyecek ve içecek seçeneği sunan standların da yer aldığı bu etkinlik harika bir günbatımı manzarasıyla son bularak ziyaretçilerin hoş bir Pazar günü geçirmelerine olanak sağlıyor.