Çığlıkara Ormanları Can Çekişiyor

Taş ve mermer ocaklarından can çekişen Çığlıkara Ormanları için bir araya gelen köylüler ve çevreciler; Çığlıkara Ormanları; dünya adına, taş ocaklarına kurban edilemeyecek kadar kıymetlidir ve ocaklar kapatılmalıdır kararı verdi!

Elmalı’ya bağlı Armutlu Köyü’nde bir araya gelerek toplantı yapan köylüler ve çevreciler; taş ve mermer ocaklarından can çekişen Çığlıkara Ormanları için ‘Çığlıkara Ormanları dünya adına, taş ocaklarına kurban edilemeyecek kadar kıymetlidir ve ocaklar kapatılmalıdır’ kararı verdi.

Köyde yapılan toplantıya katılan köylü ve çevreciler; Çığlıkara Ormanları’ndaki taş ocaklarının köye ve doğaya verdiği zararları tutanak altına aldılar. Tutanak bir dilekçe, bölgenin fotoğrafları ile İl Genel Meclisi’ne verilmesine karar aldılar.

Toplantıda Armutlu Köyü Muhtarı Fazıl Gürkan, Aza Sahil Öztürk ve Muhammet Esen; İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Ordu, Muhtarlar Derneği Eski Başkanı Nail Tığlı, Yavuz Uyan ve de özellikle köylü kadınları başta olmak üzere köylüler de katılım gösterdi. Ayrıca, Antalya Isparta Burdur Denizli Kaş Platformu adına Sözcü Hediye Gündüz, Av. Emine Harputlu, Zir. Müh, Ali Contürk toplantıya iştirak ettiler.

Armutlu Köylüleri

Antalya Isparta Burdur Denizli Kaş Platformu