‘Bu Toprağın Renkleri’ Basın Fotoğraf Yarışması Başladı

Bu yıl 60. yılını kutlayan sektörün öncü firması GÜBRETAŞ, yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor: ‘Bu Toprağın Renkleri’ adlı Basın Fotoğraf Yarışması başladı. Başvurular, 30 Nisan 2013 tarihine kadar devam edecek.

Tarım sektöründeki sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken GÜBRETAŞ (Gübre Fabrikaları TAŞ), yeni bir projeye daha imza atıyor. 60 yılı geride bırakan şirket, ‘Bu Toprağın Renkleri’ isimli Basın Fotoğraf Yarışması’nı başlattı. Eylül ayından itibaren başlayan ‘Bu Toprağın Renkleri’ Basın Fotoğraf Yarışması’na başvurular, sadece internet üzerinden yapılabilecek.

Yarışmanın jürisinde özellikle basın fotoğrafçılığı konusunda tecrübeli isimler yer alıyor. Abdurrahman Antakyalı, Coşkun Aral, Garbis Özatay, İsmail Küçük, Sabahattin Kayış, Selahattin Sevi ve Yakup Güler’den oluşan yarışma jürisi, sonuçları 6 – 10 Mayıs 2013 tarihleri arasında değerlendirerek, sonuçlar 14 Mayıs 2013’teki Dünya Çiftçi Günü’nde açıklanacak. Yarışmadan fotoğrafların yer aldığı bir sergi de düzenlenecek.

Yerel ve ulusal basında görev yapan tüm medya mensuplarına açık olan yarışmanın bu yılki ana teması ‘Anadolu Topraklarında Tarım’ olarak belirlendi. Katılımcılar, Türkiye’nin farklı bölgelerinden üretim, hasat, ekim, dikim, gübreleme gibi tarımsal faaliyetler ile bu alandaki insanları en iyi fotoğraf karesinde buluşturmaya çalışacak.

Başvuru ve yarışmayla ilgili detaylar www.butopraginrenkleri.org adresinde.